Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA aicina piešķirt piemaksas pirmsskolas dežūrgrupās nodarbinātajiem

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina valdību rast iespēju no valsts budžeta  izmaksāt piemaksas pirmsskolas izglītības iestāžu dežūrgrupās nodarbinātajiem: pirmsskolas pedagogiem, viņu palīgiem, tehniskajam personālam.

Vēstulē Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai, finanšu ministram Jānim Reiram un Latvijas Pašvaldību savienībai LIZDA uzsver, ka pirmsskolas izglītības iestāžu dežūrgrupās nodarbinātajiem ir paaugstināts risks saslimt ar Covid-19 vairāku iemeslu dēļ. Uzraudzība dežūrgrupās prioritāri tiek nodrošināta tiem bērniem, kuru vecāki ir iesaistīti Covid-19 ierobežošanas pasākumos (piemēram, mediķu, policistu, ugunsdzēsēju, pārdevēju, ražošanā nodarbināto). Daļa dežūrgrupās nodarbināto, lai  nokļūtu uz darbu, izmanto sabiedrisko transportu, kur ir lielāks risks inficēties. Jāņem arī vērā, ka daļa pedagogu, pedagogu palīgu un tehnisko darbinieku ir Covid-19 vecuma riska grupā, jo Latvijā pedagogu vidējais vecums ir 48 gadi, turklāt 51% ir vecumā virs 50 gadiem.

“Daudzi pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošie nevar strādāt attālināti vai būt dīkstāvē, jo MK rīkojums liek nodrošināt bērnu pieskatīšanu dežūrgrupās objektīvu apsvērumu dēļ. Ārkārtas situācija pierāda, ka nevar iztikt bez pirmsskolas darba klātienē. Uz viņiem neattiecas arī valdības noteiktie ierobežojumi, kur divi tur trešais lieks! Viņu un viņu ģimenes locekļi ir pakļauti paaugstinātam riskam, tāpēc ir pelnījuši piemaksas. Paldies pirmsskolas pedagogiem, viņu palīgiem, tehniskajiem darbiniekiem par drosmi, pašaizliedzību un atbalstu tiem vecākiem, kuru bērnus pieskatāt tagad,” uzsver LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.