Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA aicina Saeimas atbildīgo komisiju pārtraukt skatīt likumprojektu “Grozījumi Augstskolu likumā”

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju pārtraukt izskatīt likumprojektu “Grozījumi Augstskolu likumā”. LIZDA vēstulē Saeimai uzsver, ka lēnā likumprojekta izskatīšana aizņem Saeimas atbildīgās komisijas dienaskārtību  uz neparedzami ilgu laiku, pilnībā apturot citu aktuālu izglītības un zinātnes jautājumu izskatīšanu un lēmumu pieņemšanu. LIZDA mudina Saeimu izvērtēt iespēju virzīt vienotu Augstākās izglītības un zinātnes likumprojektu, jo šī dokumenta projekts jau ir izstrādāts un tiek pilnveidots.

LIZDA norāda, ka jau vairākās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdēs ir skatīts likumprojekts “Grozījumi Augstskolu likumā”, tomēr joprojām tiek diskutēts tikai par pirmo reformu aspektu, kas skar augstākās izglītības iestāžu tipoloģiju. LIZDA ieskatā lēnā likumprojekta izskatīšanas gaita ir saistīta ar to, ka Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais likumprojekts ir tapis steigā, neņemot vērā daudzu institūciju, nevalstisko organizāciju, sociālo un sadarbības partneru viedokļus, apsvērumus un priekšlikumus. LIZDA norāda, ka IZM piedāvātais likumprojekts “Grozījumi Augstskolu likumā” nav sagatavots pietiekoši juridiski korekti. Tāpat likumprojekta vairākiem aspektiem, kas saistīti ar tipoloģijas un pārvaldības izmaiņām, nav finansiāla pamatojuma.

 

 

Inga Vanaga, LIZDA priekšsēdētāja:  

“Pārmaiņas nepieciešamas, taču visam ir savs mērs. Izglītības nozare ir daudzveidīga un katrā izglītības pakāpē ir ļoti aktuāli jautājumi, tāpēc ir ļoti nekorekti pret pārējiem, jo tik daudz laika tiek veltīts likumprojektam “Grozījumi Augstskolu likumā”. Citiem izglītības nozarē nav jācieš sākotnēji nekvalitatīvi izstrādāta likumprojekta dēļ. Varam izteikt pateicību atbildīgajai komisijai par pacietību un iedziļināšanos iesniegtajos grozījumos, tomēr aicinām labāk tērēt visu šo laiku sen gaidītā apvienotā Augstākās izglītības un zinātnes likumprojekta izskatīšanai.”

 

 

LIZDA  aicina Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātus apturēt minētā likumprojekta izskatīšanu un izvērtēt iespēju virzīt vienotu Augstākās izglītības un zinātnes likumprojektu, jo šī dokumenta projekts jau ir izstrādāts un tiek pilnveidots.

Arodbiedrība aicina ar augstāko izglītību un zinātni saistītās organizācijas, augstskolu un koledžu vadību  iestāties par likumprojekta “Grozījumi Augstskolu likumā” virzīšanas 2. lasījumam pārtraukšanu.

LIZDA pauž gatavību  konstruktīvi sadarboties, lai kopējiem spēkiem panāktu augstākās izglītības un zinātnes kvalitatīvu reformu īstenošanu, apvienotā likumprojekta pilnveidošanu un iesniegšanu Saeimā.

LIZDA vēstuli Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai var izlasīt šeit!