Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA aicina savus biedrus pievienoties visā Latvijā notiekošajiem pašvaldību organizētiem atbalsta mītiņiem Ukrainai

Šodien plkst.18 visā Latvijā notiks atbalsta mītiņi Ukrainai, tādējādi paužot solidaritāti ar ukraiņu tautu un nosodot Krievijas iebrukumu un militāro agresiju.

Rīgā mītiņš notiks Kalpaka bulvārī, iepretim Krievijas vēstniecības ēkai. Jelgavā mītiņš notiks Hercoga Jēkaba laukumā, kur savu nostāju ar muzikāliem priekšnesumiem paudīs Jelgavas pilsētas koru un ansambļu dalībnieki, kas izdziedās skaistākās koru dziesmas kā veltījumu Ukrainas brīvībai.

Ventspilnieki pulcēsies Lielajā laukumā, lai piedalītos atbalsta mītiņā “Ventspils atbalsts Ukrainai”, tādējādi paužot solidaritāti Ukrainai tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un centienos nosargāt valsts neatkarību. Klātesošos uzrunās Ventspils pašvaldības, Ventspils Augstskolas un Ventspils ukraiņu kultūras biedrības “Kobzar” pārstāvji. Ukrainas atbalstam muzikālus priekšnesumus veltīs Ventspils koru kopkoris virsdiriģenta Aigara Merī vadībā, popstudija “Jūras akmentiņi”, Ukraiņu dziesmu ansambļa “Mrija” trio un grupa “Windy Temper”.

Rēzeknes un Rēzeknes novada pašvaldības organizē kopīgu mītiņu Rēzeknes Festivāla parkā. Pasākums sāksies ar visu Rēzeknes reliģisko konfesiju kopēju aizlūgumu par mieru pasaulē. Savukārt turpinājumā pilsētas un novada pašdarbības kolektīvi ar savām dziesmām sūtīs labas domas un spēku ukraiņu tautai.

Daugavpilī mītiņš Ukrainas atbalstam notiks pie Daugavpils Universitātes, Vienības ielā 13.

Liepājas pašvaldība savus iedzīvotājus pulcēs pie Liepājas Universitātes ēkas, Lielajā ielā 14, lai vienotos atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai tās cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu. Simboliskajā pasākumā uzstāsies vietējie mūziķi – Ivo Fomins, grupa “Zari”, vietējo koru dziedātāji diriģentes Ilzes Valces vadībā. Pasākumu vadīs dziesminiece Maija Kalniņa.

Ogrē mītiņš notiks pie Latvijas monumentālā karoga Ogrē, Brīvības ielas gājēju posmā. Lai iedzīvotāji no novada pagastiem, kā arī Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes pilsētām varētu piedalīties Ukrainas atbalsta pasākumā, pagastu un pilsētu pārvaldes nodrošinās transportu.

Valmieras novads atbalsta mītiņu Ukrainai rīkos Latvijas un Igaunijas robežpunktā Unguriņos Ķoņu pagastā. Klātesošos uzrunās Atmodas laika aktīvists un Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns. Tāpat klātesošos uzrunās Vīlandes pašvaldības vadītājs Madis Timsons un Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (Vidzemes partija), apliecinot, ka stingri nosoda Krievijas militāro iebrukumu Ukrainā. No katra novada pagasta un pilsētas uz mītiņa vietu un pēc tam atpakaļ ar autobusu bez maksas būs iespēja nokļūt tiem iedzīvotājiem, kuriem nav iespēja doties ar savu transportu.

Siguldas novada pašvaldība savus iedzīvotājus pulcēs Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā, lai vienotos emocionālā ukraiņu karavīru dziesmā, izpildot to kopā ar grupu “Dzelzs vilks” un Siguldas amatiermākslas kolektīviem. Solidarizējoties ar ukraiņiem, stacijas laukumā varēs izlikt sveces “Слава Україні” kontūrā.

Preiļu Romas katoļu baznīcā jau plkst.10 notiks dievkalpojums, savukārt plkst.18 Preiļu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus vienoties akcijā “Brīvība-dzīvība” Preiļos, Svētku laukumā.

Talsu iedzīvotājus pašvaldība aicina uz mītiņu pie Talsu tautas nama.

Limbažu novada iedzīvotāji Ukrainas atbalstam vienosies vairākos pasākumos. Koncerts “Par Jūsu un mūsu brīvību…” notiks Limbažu Sv. Jāņa luterāņu baznīcā. Atbalstu Ukrainai izteiks Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs (LRA), vokālie ansambļi “Reiz bija”, “Dziļezers”, ērģelnieks Māris Grīnbergs, pianiste Natālija Meļņikoviča, vijolniece Anna Spalviņa, mūziķe Lūcija Sičevska.

Alojas kultūras nams organizē mītiņu ukraiņu tautas atbalstam un solidaritātei pie brīvības cīņās kritušo pieminekļa. Uzrunas teiks Alojas apvienības vadītāja Dace Tauriņa, Limbažu novada domes deputāts un brīvprātīgais palīdzības koordinators Arvīds Ozols (NA), Alojas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Andis Smilga. Dziedās Alojas kultūras nama jauktais koris ALE un muzicēs Alojas skolēni. Biedrība “Alojas novada attīstība” vāks ziedojumus.

Kuldīgas Rātslaukumā un pie Skrundas kultūras nama pašvaldība aicina ikvienu novada iedzīvotāju piedalīties mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.

Aizkraukles novada pilsētās un pagastos notiks vienlaicīgi atbalsta pasākumi Ukrainas tautai tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju.

Paužot atbalstu Ukrainas valstij un tautai, tās neatkarībai, suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai, Cēsu pašvaldība aicina visā novada teritorijā šim nolūkam paredzētajās vietās nolikt ziedus un svecītes.

Pašvaldības aicina iedzīvotājus ierasties ar Ukrainas karogiem vai citu atribūtiku, kas nepauž naidu vai agresiju. Tāpat arī jāatceras par epidemioloģisko prasību ievērošanu personīgai drošībai.