Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA aicina sūtīt e-pastus IZM, VM un premjeram par pašvaldību tiesībām izlemt, kā organizēt mācību procesu, pēc A, B vai C moduļa

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, Veselības ministrijai un Izglītības un zinātnes ministrijai ar aicinājumu atļaut pašvaldībām patstāvīgi pieņemt lēmumu, kā skolām organizēt mācību procesu, pēc A, B vai C moduļa. Vienlaikus LIZDA aicina sūtīt e-pastus IZM, VM un premjeram par pašvaldību tiesībām izlemt kā organizēt mācību procesu, pēc A, B vai C moduļa.

Iepriekš valdība nolēma, ka pēc skolēnu rudens brīvlaika 7. līdz 12. klašu skolēni vienu nedēļu mācīsies attālināti. LIZDA ieskatā, veselības drošība izglītojamajiem, pedagogiem un citiem izglītības iestāžu darbiniekiem ir primāra, taču arodbiedrības rīcībā esošā informācija liecina, ka saslimstības līmenis ar Covid – 19 dažādos Latvijas reģionos ir ļoti atšķirīgs. Tāpēc nav korekti likt organizēt mācību procesu attālināti visu pašvaldību izglītības iestādēm. LIZDA aicina Ministru kabinetu veikt grozījumus MK noteikumos Nr.360 un atļaut pašvaldībām patstāvīgi pieņemt lēmumu, kā skolām organizēt mācību procesu, pēc A, B vai C moduļa. Iniciatīvu, ka uz vietām jāļauj pieņemt lēmumu par mācību procesa organizēšanu atbalsta daudzi pedagogi, tāpēc LIZDA aicina savus biedrus, vecākus un atbalstītājus šīs vēstules tekstu pielāgot pēc ieskatiem un nosūtīt uz šiem e pastiem: 

pasts@izm.gov.lv

ilga.suplinska@izm.gov.lv

vm@vm.gov.lv

vk@mk.gov.lv

janis.patmalnieks@mk.gov.lv

 

 

INGA VANAGA, LIZDA priekšsēdētāja:

“Veselības drošība ir pirmajā vietā. Aicinām dot iespēju mācības realizēt klātienē tām skolām, kas ļoti stingri ievēroja un ir gatavas ievērot veselības drošības pasākumus.”

Vēstules paraugs word formātā šeit!