Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA aicina valdību nodrošināt izglītības darbiniekiem paātrinātāku COVID-19 analīžu nodošanas un rezultātu saņemšanas kārtību

Ņemot vērā straujo COVID-19 izplatību, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina valdību nodrošināt izglītības darbiniekiem paātrinātāku COVID 19 analīžu nodošanas un testa rezultātu saņemšanas kārtību.

 

Inga Vanaga, LIZDA priekšsēdētāja:

“Izglītības iestāžu darbinieki katru dienu kontaktējās ar daudziem skolēniem, daudzi pedagogi strādā vairākās izglītības iestādēs. Tāpēc būtiski, lai pēc iespējas ātrāk noskaidrotu, vai ir inficēšanās ar Covid-19. Mums ir svarīga izglītības iestādēs strādājošo veselība, daudzi ir vecuma riska grupā, un būtiski, lai mācību process visām iesaistītajām pusēm nekļūst tik apgrūtinošs, ka jārealizē attālinātas mācības.”

 

LIZDA arī atbalsta Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) un Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) aicinājumu Izglītības un zinātnes ministrijai, pašvaldībām, skolu vadībai dot iespēju pedagogiem skolēnu rudens brīvlaikā atpūsties.

 

Inga Vanaga, LIZDA priekšsēdētāja:

“Lūgums organizēt mazāk kursus un seminārus, jo jaunais saturs un Covid-19 drošības pasākumi palielina slodzi, izdegšanu. Slimo arvien vairāk pedagogu. Neesam pret kursiem, vebināriem, bet ne tik lielā apmērā.”