Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA aptaujā pirmsskolas pedagogus un skolotāju palīgus par problēmām un risinājumiem pirmsskolā ārkārtējā situācijā

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) veic pirmsskolas pedagogu un pirmsskolas skolotāju palīgu elektronisku aptauju par problēmām un to risinājumiem pirmsskolas izglītības iestādēs ārkārtējās situācijas laikā.

Ārkārtējās situācijas apstākļos būtiski ir censties pielāgoties apstākļiem, meklējot veiksmīgākos risinājumus attālināto mācību un dežūrgrupu darba nodrošināšanai pirmsskolas izglītības iestādēs. Pētījuma rezultāti būs ļoti nozīmīgi, lai LIZDA varētu pašvaldību un valsts līmeni risināt pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošajiem aktuālos jautājumus.

Aptaujā jautājumi ir sadalīti vairākos blokos:

  • darba organizācija pirmsskolās;
  • pedagogu tiesību ievērošana;
  • aizsardzība pret risku saslimšanai ar Covid-19

Elektronisko aptaujas anketu LIZDA nosūtījusi saviem biedriem, kā arī ievietojusi LIZDA mājaslapā un LIZDA Facebook kontā. Aptauju www.visidati.lv/aptauja/1568078610/var aizpildīt līdz 8. aprīlim (ieskaitot).

“Mums ir svarīgs pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošo viedoklis, jo īpaši tāpēc, ka visvairāk Darba likuma pārkāpumi tiek konstatēti tieši viņu nodarbinātībā. Viņiem ir atsevišķa aptauja, jo ārkārtējās situācijas laikā pirmsskolās darba organizācijā ir vairākas atšķirīgas nianses salīdzinājumā ar skolām. Aicinām aizpildīt anonīmo APTAUJU, lai par apkopotajiem datiem varam informēt gan izglītības iestādes vadītājus, pašvaldības, IZM, jo mums ir svarīgi palīdzēt, atvieglot darbu pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošajiem,” uzsver LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.