Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA atceļ 18. augusta piketu, jo koalīcija vienojusies šogad celt augstskolu pedagogu atalgojumu

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) atceļ otrdien, 18. augustā ieplānoto piketu “Par atalgojuma paaugstināšanu augstākās izglītības iestāžu pedagogiem”. Šādu lēmumu arodbiedrība pieņēmusi pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes, kurā politiķi vienojušies par finansējuma avotu augstākās izglītības iestāžu pedagogu atalgojuma palielināšanai no 2020. gada septembra.

 Publiski pieejamā informācija liecina, ka otrdien, 18. augusta valdības sēdē ministri apstiprinās finansējuma piešķiršanu atalgojuma paaugstināšanai augstskolu pedagogiem.

INGA VANAGA, LIZDA priekšsēdētāja

“Pikets nenotiks! Tā ir pozitīva ziņa, bet saņemta pēdējā sekundes simtdaļā, piketa priekšvakarā. Jā, nauda tiks piešķirta četriem mēnešiem, taču LIZDA noteikti aktīvi sekos līdzi turpmākajai pedagogu atalgojuma kāpinājuma grafika izpildei 2021. un 2022. gadā. Likumi ir un būs jāpilda gan izglītības, gan veselības nozarē. Ļoti liela pateicība LIZDA Padomei, biedriem, Latvijas Ārstu biedrībai, Latvijas Māsu asociācijai, Latvijas Rektoru padomei, Latvijas Koledžu asociācijai, Latvijas Universitāšu asociācijai, Latvijas Brīvo Arodbiedrību savienībai. Mēs solidarizējāmies, kopā mēs panācām, ka mūs sadzird. Un kopā mēs panāksim, ka arī turpmāk mūs sadzirdēs.”

Atgādinām, ka LIZDA pieprasīja valdībai palielināt augstskolu pedagogu minimālo darba algas likmi no 2020. gada 1. septembra no 750 līdz 790 eiro,  kā to nosaka likums.  

Atbalstu LIZDA prasībai pauda Latvijas Ārstu biedrība, kuri solidāri ar pedagogiem pieprasīja paaugstināt atalgojumu augstskolu pedagogiem, jo daudzi ārsti ir arī pedagogi.  Latvijas Māsu asociācija vēstulē norādīja, ka atbalsta LIZDA aktivitātes un pedagogu prasības ievērot tiesiskumu un taisnīgumu atalgojuma palielināšanā visiem pedagogiem, tai skaitā arī augstskolu pedagogiem.

LIZDA saņēmusi atbalsta vēstules arī no Zemkopības ministrijas, Kultūras ministrijas, Saeimas frakcijas “Attīstībai/Par!”, Latvijas Koledžu asociācijas. Rektoru padome paudusi atbalstu LIZDA protesta akcijas rīkošanai,  lai iestātos par pedagogu zemākās darba algas likmes paaugstināšanu, ko nosaka spēkā esošie normatīvie akti.