Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA biedri rīko individuālas akcijas un sūta ziedojumus Ukrainai

Nedēļas sākumā notikušajā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padomes ārkārtas sēdē tika pieņemta virkne būtisku lēmumu, kas skar atbalsta un solidaritātes izrādīšanu Ukrainas kolēģiem un tautai. Tostarp LIZDA Padome lēma veikt ne mazāk kā 10 tūkstošus eiro lielu ziedojumu Ukrainas izglītības un zinātnes darbiniekiem, kuri cietuši kara darbībā. Tiesa, paralēli šim ziedojumam LIZDA dalīborganizācijas un biedri vēlās sniegt arī individuālu atbalstu Ukrainas tautai – gan morālu, gan finansiālu, kur vislielākā vērtība nav ziedojuma materiālajam lielumam, bet gan Latvijas tautas solidaritāte un cieņas izrādīšana Ukrainai.

Biomedicīnas pētījumu centrs Ukrainas aizstāvjiem nolēmis ziedot 300 euro, bet Koksnes ķīmijas institūts – 200 euro.

Liezēres pamatskolas biedri nolēmuši ziedot visu savu uzkrājumu-200 euro. Arī Rīgas 49. Vidusskolas  arodorganizācijas biedri palīdzībai Ukrainai ziedo visus savas pirmorganizācijas līdzekļus – 2000 euro.

Jēkabpils novada pirmorganizācijas un dalīborganizācija pārskaitīs 2000 eiro.

 

Tikmēr Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža jau ir noziedojusi mērķziedojumu pedagogu atbalstam un martā izveidojusi staigāšanas izaicinājumu studentiem un personālam, kur par katru noieto kilometru tiek ziedoti 0,10 EUR centi. Rezultāti tiks apkopoti aprīļa sākumā.

Savu atbalstu Ukrainai pauž arī Latvijas bērni. Daudzās pirmsskolas izglītības iestādēs un skolās šajās dienās bērni zīmē zīmējumus mieram un Ukrainas atbalstam. Bērnudārzu logos parādījušies Ukrainas karodziņi un miera baloži. Tāpat pie daudzām Latvijas skolām ir izkārti arī Ukrainas karogi.