Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA biedri visā Latvijā piedalās Ukrainas atbalsta pasākumos

Vakar vakarā vienlaicīgi visās Latvijas pašvaldībās notika piketi, kuros iedzīvotāji pauda atbalstu Ukrainai un aizlūdza par tās brīvību un iedzīvotājiem. Piketos piedalījās arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pirmorganizāciju biedri, dalīborganizāciju vadītāji un viņu kolēģi, individuāli pārstāvji, arī darba kolektīvi, kas ar Ukrainas krāsās integrētu LIZDA atribūtiku izteica atbalstu Ukrainas tautai.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga izsaka visdziļāko pateicību visiem LIZDA biedriem, kuri:  “klātienē vai domās rada iespēju vakar, katru dienu atbalstīt Ukrainas izglītības un zinātnes darbiniekus, Ukrainas tautu. Tas parāda LIZDA nostāju par mieru, par dzīvībām, par demokrātiju, strādāt un dzīvot pasaulē bez agresijas.”

 

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja vietniece Nellija Kleinberga (“Kuldīgas novadam”), uzrunājot Skrundā sapulcējušos ļaudis, aicināja būt vienotiem savā garā un lūdza, lai arī Latvijas iedzīvotājiem būtu tāds spēks, kāds tas ir Ukrainas tautai, kas drošsirdīgi aizstāv savas valsts neatkarību.

Valmieras novada ļaudis atbalsta mītiņā Ukrainai tikās Latvijas un Igaunijas robežpunktā Unguriņos Ķoņu pagastā, kur abu valstu pašvaldību vadītāji un Atmodas laika līderi uzrunāja sanākušos, paužot atbalstu Ukrainas tautai tās cīņā pret Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Laukumā pie Balvu kultūras un atpūtas centra sanākušos uzrunāja reliģisko konfesiju mācītāji.

Liepājas pašvaldība savus iedzīvotājus pulcēja pie Liepājas Universitātes ēkas, Lielajā ielā 14, lai vienotos atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai tās cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu. Simboliskajā pasākumā uzstājās vietējie mūziķi – Ivo Fomins, grupa “Zari”, vietējo koru dziedātāji diriģentes Ilzes Valces vadībā.

Ogrē mītiņš notika pie Latvijas monumentālā karoga Ogrē, Brīvības ielas gājēju posmā. Lai iedzīvotāji no novada pagastiem, kā arī Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes pilsētām varētu piedalīties Ukrainas atbalsta pasākumā, pagastu un pilsētu pārvaldes nodrošināja transportu.