Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA Facebook kanālā būs tiešraides par aktualitātēm izglītībā un zinātnē

No 2. oktobra Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) uzsāk jaunu aktivitāti – ikmēneša video tiešraides par iepriekšējā mēneša aktualitātēm izglītībā un zinātnē. Translācijas laikā paredzēts detalizēti izklāstīt un argumentēt LIZDA nostāju un rīcību, atbilstoši aktuālajai situācijai.  

 Pirmajā tiešraidē, kas sāksies 2. oktobrī ap pulksten 17.30,  septembra karstākos jaunumus izglītībā un zinātnē komentēs un iespējamo arodbiedrības turpmāko rīcību ieskicēs LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Tiešraides laikā Inga Vanaga stāstīs par  2020. gada valsts budžeta veidošanas gaitu. Pagaidām valsts galvenajā finanšu dokumentā nav paredzēts finansējums pedagogu atalgojuma pieaugumam no nākamā gada septembra. Nav paredzēts arī likumā noteiktais finansējuma pieaugums zinātnei un augstākajai izglītībai.  

Nākamā aktualitāte – pirmsskolas pedagogi. LIZDA ir nosūtījusi atklātu vēstuli izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai, prasot skaidrot savus publiskos izteikumus par pirmsskolas pedagogiem.

Nākamais temats būs augstskolu mācībspēku nodarbinātība, izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas iecerētā augstskolu pārvaldības reforma. Noteikti būs komentāri par Latvijas Universitāti un tiesas lēmumu Indriķa Muižnieka lietā.

Paredzēts runāt arī par citām aktualitātēm. Inga Vanaga atbildēs arī uz  skatītāju uzdotajiem jautājumiem. Jautājumus līdz 2. oktobra pulksten 17.00 jāsūta uz e-pastu: guntis.meisters@lizda.lv.