Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA ir saņēmusi atbildes vēstuli no IZM par pirmsskolas pedagogiem

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir saņēmusi atbildes vēstuli no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), kurā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska skaidro savus izteikumus  par pirmsskolas izglītības pedagogiem.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga norāda, ka IZM vēstulē sniegtās atbildes uz LIZDA uzdotajiem  jautājumiem ir nepilnīgas. “No ministres atbildes gaidījām, ka turpmākās diskusijas būs par pedagogu darba apstākļu uzlabošanu, lielāku atbalstu, no kā iegūtu bērni, vecāki un pedagogi. Padomes sēdē ministres sniegtajām atbildēm uz papildus jautājumiem būs liela nozīme LIZDA Padomes lēmumam par tālāko rīcību,” uzsver LIZDA priekšsēdētāja.   Jautājumus par pirmskolas pedagogu noslodzi, atalgojumu un iespējamām izmaiņām pirmskolas pedagogu darbā LIZDA biedri ar ministri I. Šuplinsku  gatavojas  izrunāt klātienē – LIZDA Padomes ārkārtas sēdē. Pēc ministres iztaujāšanas LIZDA biedri lems par turpmākajiem soļiem savu biedru interešu aizstāvībā.

Atgādinām, ka 26. septembrī LIZDA nosūtīja atklātu vēstuli izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai, prasot skaidrot savus izteikumus LR1 raidījumā “Krustpunktā” (25.09.2019). LIZDA sašutumu izraisīja ministres  izteikumi par pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba slodzi nedēļā – 36 stundas rotaļnodarbību vadīšanai un 4 stundas, lai gatavotos nodarbībām. LIZDA par absolūti nepieņemamiem uzskata ministres I. Šuplinskas izteikumus, pretnostatot pirmsskolas pedagogus pret citiem pedagogiem, kuri strādā citās izglītības pakāpēs.

IZM_atbildes vēstule pdf

LIZDA_atklātā vēstule ministrei I. Šuplinskai pdf