Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA Jauno pedagogu padomes priekšsēdētāja vietnieks piedalās Eiropas arodbiedrību konfederācijas rīkotā Jauniešu nedēļā

Pārstāvot Latviju, viens no LIZDA Jauno pedagogu padomes līderiem, priekšsēdētāja vietnieks Māriņš Kupčs  piedalījā Eiropas arodbiedrību konfederācijas jauniešu komitejas (ETUC youth committee) organizētajā jauniešu nedēļā, kura norisinājās no 1. līdz 4. februārim Portugālē, Sesimbras pilsētā.

Galvenais apspriežamais jautājums bija: ,,Kā ietekmēt un lobēt lēmumu pieņemšanu ES līmenī?”. Šī jautājuma ietvaros bija iespēja sīkāk iepazīties ar ES tiesību sistēmu, atskatīties uz dažādiem ar arodbiedrībām saistītiem notikumiem pagātnē, analizēt pašreizējo situāciju dažādās ES valstīs, apmainīties pieredzē ar klātesošo valstu pārstāvjiem. Grupu darba ietvaros tika intensīvi strādāts pie jaunas kampaņas ,,Ban unpaid interships”, lai Eiropas līmenī tiktu nostiprināts darba devēja pienākums veikt samaksu par studenta prakses laikā paveikto darbu.

“Piedalīšanās šāda veida mācībās bija lieliska pieredze, iegūtās idejas un zināšanas noteikti ir izmantojamas arī nacionālā līmenī,” pauž M. Kupčs.