Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA konferencē akcentēs pedagogu rosinātās pārmaiņas, lai veicinātu apmierinātību ar savu darbu

Lai pedagogs būtu apmierinātāks ar savu darbu, pirmkārt ir jānodrošina konkurētspējīgs atalgojums un jāsamaksā par visiem veicamajiem pienākumiem, kā arī ir jāsamazina darba slodze un jāpaaugstina profesijas prestižs. Šādus priekšlikumus, atbildot uz atvērtā tipa jautājumiem, snieguši paši pedagogi, piedaloties vienā no pēdējo gadu visplašākajā aptaujā, ko, uzrunājot vairāk kā 10 tūkstošus pedagogu, februāra izskaņā veica Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).

Izglītības un zinātnes ministrija ir izveidojusi darba grupu, lai pilnveidotu pedagogu darba samaksas finansēšanas modeli. Tiesa, LIZDA jau vairākkārt ir akcentējusi, ka darba slodzes palielināšana neatrisinās pedagogu trūkumu, bet tikai radīs lielāku risku profesionālajai izdegšanai. To apliecina arī aptauja, kas tika veikta ar mērķi noskaidrot pedagogu viedokli par šīs profesijas pārstāvju finansiālo un psihoemocionālo labklājību, lai paaugstinātu pedagogu motivāciju darbam un samazinātu profesionālās izdegšanas riskus.

Deviņi skolotāji no desmit, vienā vārdā raksturojot skolotāja darba dzīvi pēdējā gada laikā, visbiežāk lieto apzīmējumu pārslodze, dubultslodze, 24/7 stress, spriedze, saspringums. Savukārt katrs desmitais savu darba dzīvi raksturo ar apzīmējumiem: izaicinājums, izaicinoši, aktīvi, spraigi, koncentrēti, dinamiski, temps, ātrums, intensīvi, jaudīgi, pārmaiņas, mainība. Diviem pedagogiem no desmit vērojams spēku izsīkums, nevēlēšanās strādāt, protests, niknums, bet vēl trīs – apstiprina, ka cieš no profesionālās izdegšanas sindroma.

Lai visaugstākajā līmenī spriestu par pedagogu aptaujas rezultātiem, par pedagoga izdegšanas riskiem, kā arī meklētu atbildes uz nozarei sāpīgiem jautājumiem par darba algām un slodzes veidošanās principiem, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība 26. martā rīko tiešsaistes konferenci, kurā piedalīsies gan nozares ministrijas un atbildīgās Saeimas komisijas vadība, gan arī izglītības iestāžu un pašvaldību organizāciju pārstāvji.

 

26. martā plkst. 9:30 (tiešsaistē)

konferenci vada: žurnālists – Jānis Domburs

 

Laiks Darba kārtība Organizācija un eksperts

 

9:30 Konferences atklāšana  Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja – Inga Vanaga

Izglītības un zinātnes ministre – Ilga Šuplinska

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs – Arvils Ašeradens

9:45 Pētījuma “Pedagogu darba algas, darba slodzes veidošanās principi un profesionālās izdegšanas riski” nozīmīgāko rezultātu prezentācija Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja – Inga Vanaga

 

10:05 Ekspertu diskusija par priekšlikumiem pedagogu darba algas, darba slodzes pilnveidošanas un profesionālās izdegšanas risku mazināšanas pasākumiem.

 

 Izglītības un zinātnes ministre – Ilga Šuplinska

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs – Arvils Ašeradens

Latvijas izglītības vadītāju asociācijas valdes priekšsēdētājs – Rūdolfs Kalvāns

Latvijas Pašvaldību savienības padomniece izglītības un kultūras jautājumos – Ināra Dundure

Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja  – Inga Vanaga

11:55 Konferences noslēgums Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja – Inga Vanaga

 

Mediji un citi interesenti aicināti konferences gaitai sekot un savus jautājumus uzdot  LIZDA facebook mājaslapā:

https://www.facebook.com/arodbiedribalizda/live/