Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA konferencē diskutēs par cienīgiem darba apstākļiem augstskolu mācībspēkiem

 

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) sadarbībā ar Saeimas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisiju 13. septembrī rīko konferenci “Par cienīgu darbu augstākās izglītības iestāžu mācībspēkiem Latvijā”.  Konferences laikā notiks LIZDA pētījuma par augstākās izglītības mācībspēku cienīgu darbu rezultātu prezentācija.

Pētījuma sākotnējie rezultāti parāda, ka augstākās izglītības iestāžu mācībspēku nodarbinātībā pastāv vairākas problēmas. “Tās saistītas ar darba vietas un līgumu nestabilitāti, slodzēm, nekonkurētspējīgu atalgojumu, neapmaksātu profesionālo pilnveidi,” tā pētījuma rezultātus ieskicē LIZDA Eksperte augstākās izglītības un zinātnes jautājumos Dita Štefenhagena, piebilstot, ka pēc pētījumu rezultātu publiskošanas notiks profesionāļu diskusija.

Konferencē paredzēti arī ziņojumi un paneļdiskusija, kurā piedalīsies pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, augstskolu vadības un akadēmiskā personāla, kā arī citām LIZDA sadarbības organizācijām.

Konference “Par cienīgu darbu augstākās izglītības augstākās izglītības iestāžu mācībspēkiem Latvijā” notiks 13. septembrī Latvijas Brīvo Arodbiedrību Savienības (LBAS) ēkā, Bruņinieku ielā 29/31, Rīgā, 2. stāva zālē. Sākums pulksten 10.30.

Savukārt pulksten 10.00 LBAS ēkā, Bruņinieku ielā 29/31 notiks preses konference, kurā par pētījuma rezultātiem masu medijus informēs LIZDA pārstāvji un augstskolu mācībspēki.