Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA konkursa “Es būšu SKOLOTĀJS” uzvarētāju esejas

Lai popularizētu un izplatītu skolēnu un pedagoģijas studentu pamatojumu – kāpēc par savu nākotnes profesiju viņi izvēlējušies tieši skolotāja arodu, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) publicē konkursa “Es būšu SKOLOTĀJS” labākās esejas. Uzvarētājus, atbilstoši konkursa nolikumā iekļautajiem vērtēšanas kritērijiem,  noteica LIZDA žūrija. Labākās esejas publicējam anonīmi, divās dienās.  Šodien pdf formātā publicējam pirmās trīs esejas, kuras saņēma augstu žūrijas novērtējumu.

 “Es būšu skolotājs” konkursa uzvarētāju esejas (pdf)

Kopumā dalībai konkursā “Es būšu SKOLOTĀJS” iesūtītas 86 esejas –  24 pamatskolas skolēnu, 32 vidusskolas audzēkņu, 30 augstākās izglītības iestāžu studentu esejas.

Konkursa “Es būšu SKOLOTĀJS” mērķis bija izzināt, apkopot, izplatīt skolēnu un pedagoģijas studentu pamatojumu – kāpēc par savu nākotnes profesiju viņi ir izvēlējušies tieši skolotāja arodu. Konkursa dalībniekam esejā bija  jāpamato: 1. kādēļ viņi vēlas kļūt par skolotāju; 2. kas skolotāja profesijā ir pievilcīgs, aizraujošs, interesants; 2. kāpēc Latvijā un pasaulē vajadzīgi iedvesmojoši, aizrautīgi un profesionāli skolotāji; 4. kas ir  galvenie priekšnosacījumi, lai jaunieši izvēlētos skolotāja profesiju.