Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA nosoda vardarbību pret Baltkrievijas pedagogiem

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju par draudiem atlaist no darba tos pedagogus Baltkrievijā, kuri neatbalsta Baltkrievijā valdošo režīmu un atsakās parakstīt viltotos Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu protokolus, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) paziņo, ka nosoda šādu vardarbību pret kolēģiem, pedagogiem Baltkrievijā. 

 

“Mūs satrauc tas, kas šobrīd notiek Baltkrievijā, šī vardarbība – izrēķināšanās ar protestētājiem, diemžēl, turpinās.  Ar lielām bažām uztveram ziņas, ka no represijām nav pasargāti arī mūsu kolēģi pedagogi. Jau izteiktie draudi vien par atlaišanu ir vardarbība, kas ietekmē spēju strādāt. Pedagogam nav jābaidās, pedagogam jābūt iedvesmojošam, profesionālā brīvība ir ļoti būtiska katram pedagogam, zinot pedagoga lomu sabiedrībā un jaunās paaudzes izglītošanā, vērtību nostiprināšanā, ceļā uz demokrātisku valsti,” uzsver LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

LIZDA atbalsta Eiropas Izglītības darbinieku arodbiedrības (ETUCE) 20.08.2020. Briselē apstiprināto paziņojumu, paužot solidaritāti ar Baltkrievijas izglītības darbiniekiem, Baltkrievijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību  (Belarus Trade Union of Education and Science Workers, ESTU), vēlot drosmi un izturību demokrātiskas sabiedrības veidošanas  procesos.

LIZDA atbalsta ETUCE nostāju vērsties ar paziņojumiem un prasībām  starptautiskās organizācijas – Eiropas Padomē (European Council) Apvienoto Nāciju Organizācijā (United Nations Organization) , Starptautiskajā Darba organizācijā (International Labour Organizaton), lai atbalstītu demokrātijas procesu virzību, iestātos pret vardarbību, un pieprasītu Baltkrievijas varas iestāžu dialogu ar opozīciju un jaunu prezidenta vēlēšanu organizēšanu Baltkrievijā.

 

Attēls: bbc.com.

LIZDA vēstule ETUCE un Education International (EI) angliski šeit!