Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA Padomes sēdē uzklausīs un iztaujās ministri I. Šuplinsku, arodbiedrība varētu lemt par ministres demisijas pieprasīšanu (+informācija medijiem)

Ceturtdien, 12. novembrī notiks LIZDA Padomes attālinātā sēde ZOOM platformā. Sēdē arodbiedrības biedri uzklausīs un iztaujās izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvjus par nekvalitatīvajām reformām izglītībā. LIZDA ir izvirzījusi ministrei vairākas prasības, ja tās netiks pildītas – LIZDA varētu lemt par ministres I. Šuplinskas demisijas pieprasīšanu.

 

Skaidrot nekvalitatīvās reformas izglītībā LIZDA Padomes sēdē bija aicināti Ministrs prezidents Arturs Krišjānis Kariņš, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, finanšu ministrs Jānis Reirs un Jaunās konservatīvās  partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns. Dalību LIZDA Padomes sēdē apstiprinājusi ministre I. Šuplinska un vēl vairāki  Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvji. Citi aicinātie sanāksmē atteicās piedalīties, jo uzmanība šobrīd pievērsta nākamā gada budžeta veidošanai.

LIZDA izvirzītās prasības:

  • Ministrei Ilgai Šuplinskai atvainoties nozarei par savu attieksmi.
  • Reformu īstenošanai jāparedz resursi. Kas, kad un par kādiem līdzekļiem būs pilnvērtīgai reformu īstenošanai.
  • Būtiskās reformas jāīsteno apspriežoties ar sociālajiem un sadarbības partneriem.
  • Ja normatīvajos aktos tiek izdarīti grozījumi ar mērķi samazināt Covid – 19 izplatību, tad izmaiņas, kas skar izglītības un zinātnes nozari, ir jāsaskaņo ar sociālo partneri.
  • Jākompensē izdevumi par attālinātajām mācībām.
  • Noteiktos normatīvajos aktos veikt grozījumus, citos atsaukt iesniegtos grozījumus.
  • Pilnveidotās darba slodzes un darba samaksas ieviešana jau no 01.09.2021., jo IZM pārkāpa 2018.gadā panākto kompromisu par MK noteikumiem Nr.583 “Kritēriji un kārtība, kādā valsts piedalās vispārējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksas finansēšanā vidējās izglītības pakāpē”.

 

 

Mediju ievērībai:

LIZDA Padomes sēdes atklātajā daļā, kurā paredzēta ministrijas pārstāvju un ministres I. Šuplinskas uzklausīšana un iztaujāšana, aicināti piedalīties mediju pārstāvji. Dalība masu medijiem jāpiesaka līdz 12. novembra plkst. 12.00, rakstot e-pastu uz adresi guntis.meisters@lizda.lv. Medija pārstāvim uz viņa e-pastu LIZDA nosūtīs ZOOM pieteikšanās saiti. Ieeja LIZDA Padomes sēdē sākot no aptuveni plkst. 12.30. 

12. novembrī, plkst. 15.00 ZOOM platformā sāksies preses konference, kurā LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga informēs par LIZDA Padomes lēmumu prasīt vai neprasīt ministres I. Šuplinskas demisiju. Dalību preses konferencē var pieteikt, rakstot uz e-pastu guntis.meisters@lizda.lv. Medijiem tiks izsūtīta ZOOM pieteikšanās saite. 

 

Foto: LIZDA Padomes sēde 2020. gada vasarā.