Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA pieprasa nodrošināt sociālās garantijas IZM pārziņā esošajās izglītības iestādēs

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nosūtījusi vēstuli izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai, aicinot parūpēties, lai ministrijas pakļautībā esošajās izglītības iestādēs pedagogi saņemtu Izglītības likumā noteiktās sociālās garantijas.

Vairāku  izglītības iestāžu darbinieki LIZDA sūdzas, ka savā darba vietā  nesaņem  sociālās garantijas tādā  apmērā, kā to nosaka Izglītības likums. LIZDA atgādina, ka  ministrijas padotībā esošo izglītības iestāžu pedagogiem var noteikt sociālās garantijas izglītības iestādei apstiprinātā budžeta ietvaros. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga uzsver – nav pieļaujama situācija, ka ministrijā strādājošajiem ir pieejamas sociālās garantijas, bet padotības iestādēs strādājošajiem nav.

“Ja ministrija atļausies apelēt pie likuma panta, kas nosaka, ka izglītības iestādēs var noteikt sociālās garantijas esošā budžeta ietvaros, tad tā būs kārtējā pedagogu pazemojuma deva. Atgādināšu, ka ministrijas budžetā ir finansējums sociālā atbalsta programmai, kas netiek pilnībā izlietots un kuru ministrija 2020.gadā 72 000 euro apmērā uzskatīja par lietderīgāku izlietot nevis pedagogu atbalstam, bet Valsts informācijas sistēmas pilnveidošanai”, norāda LIZDA priekšsēdētāja.

Pedagogu tiesību aizstāvji  aicina izglītības un zinātnes ministri I. Šuplinsku ņemt vērā Izglītības likumā noteikto, un, lemjot par nākošā gada finansējuma piešķiršanu ministrijas padotības izglītības iestādēm, rast iespēju attiecīgi palielināt to budžetus.

LIZDA VĒSTULE IZM PAR SOCIĀLAJĀM GARANTIJĀM pdf