Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA prasīs izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai pildīt pedagogu atalgojuma paaugstināšanas grafiku

Ceturtdien, 12. martā, plkst. 15.00 notiks Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvju sarunas par pedagogu atalgojuma kāpinājuma grafika izpildi.

Sarunas notiks IZM ēkā, Vaļņu iela 2, Rīgā. Plānotais tikšanās ilgums – aptuveni divas stundas. Pēc tikšanās LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga pie IZM ēkas atbildēs uz masu mediju jautājumiem, prognozējams, ka tas varētu notikt ap plkst. 17.00.

“Sarunas apliecinās, vai un kāda ir politiķu izpratne par likumu pildīšanu, profesijas prestižu un akūto pedagogu tūkumu. No sarunas ar ministri Ilgu Šuplinsku LIZDA sagaida nepārprotamu apliecinājumu tam, ka septembrī pedagogi saņems noteikto zemākās darba algas likmes paaugstinājumu. Uzskatu, ka ievēroti visi priekšnosacījumi grafika izpildei. Bet, ja kādi rādītāji nav līdz galam izpildīti, tad tā ir valdošo politiķu vaina, nevis pedagogu. Pedagogi godprātīgi pilda savus pienākumus ikdienā, tāpēc politiķiem jāpilda savi pienākumi –  jāievēro spēkā esošs Izglītības likums un Ministru kabineta lēmumi. Ja tie netiks ievēroti, tad LIZDA Padome lems par protesta akcijām, lai panāktu normatīvo aktu izpildi,” uzsver LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Likums un Ministru kabineta noteikumi paredz, ka no šī gada septembra pedagogu zemākās darba algas likmei jāpieaug no 750 līdz 790 eiro.  Atalgojuma paaugstinājums paredzēts arī augstākās izglītības iestāžu mācībspēkiem. Šī gada budžetā šim mērķim valdošie politiķi naudu nav paredzējuši.

LIZDA Padome jau pērn rudenī pieņēma lēmumu, ja politiķi neatradīs naudu pedagogu zemākās darba algas likmes paaugstināšanai no 2020. gada septembra, kā to nosaka likums – būs protesta akcijas. Aprēķini liecina, ka pedagogu un augstskolu mācībspēku minimālā atalgojuma paaugstināšanai no šī gada septembra nepieciešami aptuveni 9,2 miljoni eiro.