Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA sagatavojusi priekšlikumus 2020. gada budžetam un aicina Saeimas deputātus tos atbalstīt

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nosūtījusi Saeimai, kā arī  Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, Finanšu ministrijai, Izglītības un zinātnes ministrijai savus priekšlikumus 2020. gada valsts budžeta projektam. LIZDA aicina Saeimas deputātus no nākamā gada valsts budžeta pavadošo likumprojektu paketes izņemt labojumus Izglītības likumā par minimālo skolēnu skaitu un kvalitātes kritērijiem. LIZDA uzskata, ka šādus labojumus nedrīkst pieņemt sasteigti.

Saeima 30. oktobrī  konceptuāli atbalstīja valdības sagatavoto 2020. gada budžeta projektu un valsts galveno finanšu dokumentu nosūtīja izskatīšanai parlamenta komisijām. LIZDA ir sagatavojusi savus priekšlikumus nākamā gada budžetam un aicina parlamenta deputātus tos atbalstīt.

LIZDA priekšlikumi

  • Nodrošināt finansējumu pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildei no gada 1. janvāra augstskolu mācībspēkiem 1,1 milj. eiro un no 2020. gada 1. septembra pārējiem pedagogiem 8,1 milj. eiro.
  • Nodrošināt pakāpenisku pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu, kas izglīto bērnus no 1,5 – 4. gadu vecumam, darba samaksas finansēšanu no valsts budžeta (4.2 milj. eiro 2020. gadā)
  • Nodrošināt finansējumu Zinātniskās darbības likuma 33. panta otrās daļas pakāpeniskai izpildei (ikgadēju finansējuma pieaugumu zinātniskajai darbībai ne mazāku par 0,15 procentiem no iekšzemes kopprodukta, līdz valsts piešķirtais finansējums zinātniskajai darbībai sasniedz vismaz vienu procentu no iekšzemes kopprodukta) (28,7 milj. eiro 2020. gadā)

 

Jāuzsver, ka LIZDA aicina Saeimas deputātus no valsts budžeta pavadošo likumprojektu paketes svītrot grozījumus Izglītības likumā par minimālo skolēnu skaitu un kvalitātes kritērijiem. LIZDA uzskata, ka par šiem jautājumiem nav bijusi pietiekami plaša diskusija. Parlamentā atbildīgajai  jābūt Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai. Grozījumi Izglītības likumā par minimālo skolēnu skaitu un kvalitātes kritērijiem būtu jāizskata trijos lasījumos, nevis paātrinātā kārtībā – divos lasījumos – kā tas ieplānots šobrīd.

LIZDA priekšlikumi valsts budžetam 2020