Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA tiekas ar LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes vadību, rosinot slēgt sadarbības līgumu

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) šodien tikās ar Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes vadību, rosinot noslēgt sadarbības līgumu, lai saskaņotāk un operatīvāk risinātu pedagogu vakanču problēmas, jaunajiem pedagogiem aktuālus jautājumus, kopīgi pievērstos jomām, kas izglītības nozares pārstāvjiem aktuālas konkrētajā momentā.

Kā norāda LIZDA vadītāja Inga Vanaga, tad: “Latvijā ir būtiski veicināt pilsonisko līdzdalību, nozares institūciju savstarpējo sadarbību un atbalstu, lai panāktu uzlabojumus gan profesionālajā darba dzīvē, gan izglītības nozarē kopumā.”

LIZDA vairākkārt ir iestājusies, ka izglītības un pedagoģijas programmās studējošajiem nepieciešams lielāks valsts atbalsts, lai atjaunotu pedagogu profesijas prestižu, piesaistītu profesijai vairāk jauniešu un perspektīvā mazinātu skolotāju trūkumu Latvijā. LIZDA nākusi klajā ar vairākiem ierosinājumiem, tostarp par sadarbību ar LU pedagogu profesionālās pilnveides jomā, informācijas apritē, kopīgu semināru, vieslekciju, aptauju un konferenču rīkošanā utt. Jo īpaši LIZDA izceļ ideju kopīgi ar LU meklēt veidus kā jau strādājoši pedagogi varētu pārprofilēties, iegūt papildus kvalifikāciju, lai mācītu vēl kādu priekšmetu un nodrošinātu sev pilnu slodzi.

 

LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes vadītāja Linda Daniela vairumu LIZDA ierosinājumu novērtēja atzinīgi, apliecinot, ka daudzas no idejām ir jāizdiskutē un jāmēģina virzīties un saskaņotu rīcību. LU pārstāvji apņēmušies tuvāko nedēļu laikā izvērtēt izteiktos piedāvājumus un sniegt atbildi par sadarbības līguma noslēgšanu.