Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA un IZM sarunas izšķirs – būs vai nebūs protesta akcijas

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nosūtījusi vēstuli izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai, atgādinot, ka martā jāatsāk sarunas par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika īstenošanu. Saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sniegto informāciju – tikšanās ieplānota 12. martā.

 LIZDA aicina IZM līdz 12. martam izstrādāt grozījumos normatīvajos aktos, kas dokumentāli apliecinātu pedagogu zemākās darba algas likmes kāpumu no 750 eiro līdz 790 eiro sākot ar 2020. gada 1. septembri, kā to paredz valdībā apstiprinātais pedagogu atalgojuma pieauguma grafiks. Atalgojuma paaugstinājums paredzēts arī augstākās izglītības iestāžu pedagogiem. LIZDA arī lūdz IZM informēt arodbiedrību, kad šie labojumi normatīvajos aktos tiks apstiprināti Ministru kabineta sēdē.

“Likums un Ministru kabineta lēmums par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu ir spēkā, kas viennozīmīgi jāpilda. Rudenī spērām kompromisa soli un devām laiku, lai naudu atrastu. Uzskatām, ka realizējas visi priekšnosacījumi jeb mājasdarbi grafika izpildei – notiek izglītības procesu efektivizācija, skolu tīkls tiek optimizēts, ir ekonomiskā izaugsme. Ja normatīvie akti netiks ievēroti, tad LIZDA ir gatava rīkoties, jo Padomes lēmums ir spēkā par protesta akciju rīkošanu, ja politiķi nepildīs Latvijā spēkā esošu likumu,” uzsver LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

LIZDA atgādina,  ka 2020. gada valsts budžetā nav paredzēts finansējums pedagogu zemākās darba algas likmes paaugstināšanai no šī gada septembra, un augstskolu pedagogiem no janvāra, kas ir pretrunā ar spēkā esošiem normatīvajiem aktiem.  Pērn oktobrī valdības ārkārtas sēdē finanšu ministrs Jānis Reirs un izglītības un zinātnes ministre I. Šuplinska pauda gatavību tikties 2020. gada martā, lai informētu par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildi. Šādas tikšanās nepieciešamību atbalstīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.  2019. gada oktobrī  Ministru prezidenta biroja vēstulē LIZDA norādīts, ka premjers un valdība kopumā ir apņēmības pilni turpināt skolotāju algu pakāpenisku celšanu. Vēstulē arī uzsvērts, ka valdībā sarunas par pedagogu algu grafika kāpinājumu atsāksies martā.

LIZDA vēstule šeit!