Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA Valde uz Padomes sēdi virzīs trīs tālākās rīcības variantus, tostarp neizslēdzot radikālus scenārijus

Lai gan saskaņošanas sarunu gaitā Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) bija panākusi šķietamas vienošanās ar Izglītības un zinātnes ministriju attiecībā uz streika prasību izpildi, pašreiz, analizējot šiem solījumiem nepieciešamā finansējuma piešķiršanu valsts budžeta utml. dokumentos, arodbiedrībai nākas secināt – valdība neparedz tiešu un nepārprotamu finansējumu izteikto solījumu īstenošanai praksē.  Šodien par aktuālo situāciju tika spriests LIZDA Valdes ārkārtas sēdē, lemjot uz nākamajā nedēļā plānoto Padomes sēdi virzīt trīs tālākās rīcības variantus, tostarp neizslēdzot radikālus scenārijus.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga pēc šodienas Valdes sēdes uzsvēra, ka Valde aicinās Padomi rīkoties izlēmīgi un, politiķu arogances gadījumā, neviens no tālākās rīcības variantiem nebūšot miermīlīgs, tostarp neizslēdzot streika procedūras atsākšanu. “ Kādi būs arodbiedrības atbildes soļi, tas būs atkarīgs tikai no politiķu piedāvātajiem variantiem,” atzina I. Vanaga.

Jāatgādina, ka streika vienošanās izpildes sarunas ir bjušas ar pieņemamiem risinājumiem, taču sarunu laikā netika norādīts, ka to izpildei nebūs atbilstoša finansējuma un ka netiks palielinātas viena izglītojamā vidējās izmaksas.
Iepazīstoties ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) veiktajiem finanšu ietekmes aprēķiniem, LIZDA pašreiz secina, ka finansiālais segums pedagogu darba samaksas pieauguma un darba slodzes sabalansēšanas nodrošināšanai ir nepietiekams. Kas, savukārt pieprasa radikālu rīcību izglītības nozares darbinieku darba interešu aizstāvībai.