Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Mieru katrai ģimenei Latvijā un pasaulē!

Sagaidot pavasara saulgriežus – Lieldienas, šogad, vairāk nekā jebkad Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība aicina novērtēt mieru un cieņpilnu līdzāspastāvēšanu, kas raksturīgs demokrātiskām sabiedrībām. Tiesības uz dzīvību, brīvību, drošību, mieru, kā arī nepieciešamība pēc demokrātiskās vērtībās balstīta sociālā dialoga, savstarpējā atbalsta, sabiedrības saliedētības – šie ir vārdi, kas šajās Lieldienās, Ukrainas kara laikā ieguvuši jaunu spēku. LIZDA sveic visus savus biedrus, kolēģus, sadarbības partnerus Lieldienās un novēl mieru katrai ģimenei Latvijā un pasaulē.

Lieldienas ir miera, labestības, arī labdarības laiks, kas šogad, Ukrainas kara kontekstā Latvijā tiek izjusts jo īpaši skaudri. Arī LIZDA ir uzsākusi ziedojumu vākšanas kampaņā Ukrainas tautas atbalstam. Arodbiedrības dalīborganizācijas, atsevišķas izglītības iestādes un individuālie ziedotāji nedaudz ilgāk nekā mēneša laikā ir saziedojuši ap 33 tūkstošiem eiro un patreiz arodbiedrība jau ir uzsākusi finansiālā atbalsta pārskaitīšanu Ukrainas kolēģiem.

 

Šajās Lieldienās LIZDA saviem biedriem novēl pavadīt mierpilnu laiku kopā ar ģimenēm, kā arī jo īpaši novērtēt mieru, cieņu un atbalstu, kas, palīdzot Ukrainas bēgļiem, ir strauji ieplūdis arī mūsu sabiedrībā.

 

Ar šī trauksmainā laika noskaņām sasaucas LIZDA sauklis “Pa vienam mēs lūdzam, kopā panākam!”, jo tikai kopā mēs esam spēcīgi un pārliecināti. Mācību gads ir bijis dinamisks, ne tas vieglākais, bija ātri jāpielāgojas darba ikdienā dažādām situācijām.  Mācību gada otrajā pusē, neraugoties uz zināmu profesionālo nogurumu vakanču, nepietiekamo mācību līdzekļu, nepietiekamā laika un Covid-19 pandēmijas dēļ, mūsu ikdienā ar pavasara saules stariem iespīdēja lielāka līdzcietība, sabiedrības saliedēšanās, pleca sajūta un patiesa vēlmes palīdzēt. Paldies katram skolotājam, katram skolas, pirmsskolas un augstskolas vadītājam, atbalsta personālam, paldies tehniskajiem darbiniekiem, studentiem, skolēniem, viņu ģimenēm, kas, neraugoties uz nogurumu pēc pandēmijas, ir iesaistījušies Ukrainas bērnu, pedagogu, ģimeņu uzņemšanā, izglītošanā, socializēšanā. Paldies skolām, kas pieņem Ukrainas bērnus, paldies augstskolām un zinātniskajiem institūtiem, kuri uzņem akadēmiskās un zinātniskās saimes pārstāvjus, paldies pašvaldībām, kas no kara bēgošajiem dod jaunu cerību uz normālu dzīvi! Kopā panākam gaišāku ikdienu ar darbiem un domām!

 

Lai Lieldienās mūs vieno svētku tradīcijas, lai svētki tiek pavadīti kopā ar tuvajiem un mīļajiem, kas dod mums katram un visiem kopā jaunus spēkus augšāmcelties un turēt godā mūsu vērtības!