Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Nākamā gada budžeta projektā ir paredzēts finansējums pedagogu algu kāpinājumam, LIZDA rūpīgi sekos līdzi, lai nauda tiktu piešķirta

Sociālie partneri Nacionālā trīspusējās sadarbības padomes sēdē (NTSP)  konceptuāli vienojušies par 2021.gada budžeta projektu un saskaņā ar publiski pieejamo informāciju valsts galvenajā finanšu dokumentā ir paredzēts finansējums pedagogu algu kāpinājuma grafika izpildei. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga uzsver, ka tā neapšaubāmi ir pozitīva ziņa un LIZDA rūpīgi sekos līdzi, lai pagaidām vēl solījumi kļūtu par realitāti. 

Izglītības jomā paredzēts pedagogu darba samaksas pieaugums pirmsskolas izglītībā, vispārējā izglītībā, profesionālajā izglītībā, kā arī profesionālajā ievirzē un interešu izglītībā, tam piedāvāts novirzīt papildu 33,3 miljonus eiro 2021.gadā un 49,1 miljonu eiro 2022.gadā un turpmākajos gados. Tāpat akadēmiskā personāla minimālo atlīdzības likmju paaugstināšanai sniegts priekšlikums par finansējumu 7,2 miljoni 2021.gadā.

 

 

INGA VANAGA, LIZDA priekšsēdētāja:

“Tā neapšaubāmi ir pozitīva ziņa un tas, ka jau budžeta veidošanas sākumposmā ir paredzēta nauda pedagogu atalgojuma grafika izpildei ir arī LIZDA nopelns. Ar savām iepriekšējo gadu aktivitātēm esam pierādījuši, ka par likuma izpildi cīnāmies līdz galam. Politiķi zina, LIZDA ir spēks. Saprotam, ka darba samaksas grafiks un slodzes veidošanās principi ir jāpārskata, taču tas ir nākamais jautājumus, kuru risināsim. Esam gandarīti par sadarbību, solidaritāti ar veselības nozares organizācijām. Stingri sekosim, lai solītais un normatīvajos aktos paredzētais finansējums tiktu piešķirts. Ja tas tiks izdarīts, tad varētu to nosaukt par vēsturisku pavērsienu, ka nav jāiet ielās, nav jārīko protesta akcijas, lai panāktu darba samaksas paaugstināšanu. Ja gadījumā solījumi paliks solījumu līmenī, tad LIZDA kā vienmēr pieņems attiecīgus lēmumus, lai iestātos par biedru tiesībām un interesēm.”

 

 

 

Atgādinām, ka LIZDA stiprinājusi sadarbību ar Latvijas Ārstu biedrību (LĀB), paredzot, ka LIZDA atbalstīs mediķus cīņā par atalgojuma paaugstināšanu, kā to nosaka likums. Savukārt mediķi paudīs atbalstu pedagogiem prasībā pildīt likumā noteikto algu paaugstināšanas grafiku.

  1. gada budžeta projektu vēl skatīs valdība un gala lēmumu pieņems Saeima.

FOTO: Finanšu ministrija