Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Novembra akcijā Latvijas pedagogi un zinātnieki kolēģiem Ukrainā saziedojuši vairāk kā 8200 euro; kopumā caur LIZDA ziedojumu kontu esam saziedojuši 43 130 euro

Sagaidot Latvijas valsts svētkus, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība mudināja stiprināt un atbalstīt tos, kuru gara spīts, vienotība un neatkarības mīlestība ir kļuvusi par gribasspēka paraugu visai pasaulei. Apliecinot vienotību ar Ukrainas tautu un cieņu mūsu profesijas kolēģiem,  LIZDA aicināja katru LIZDA biedru, katru mūsu pirmorganizāciju, kā arī ikvienu izglītības un arī zinātnes nozares pārstāvi līdz š.g. 17.novembrim ziedot Ukrainas izglītības un zinātnes darbiniekiem, kuri cietuši kara darbībā. Novembra akcijā kopā mums izdevās savākt 8254 euro. Sakām paldies katram ziedotājam, katrai organizācijai un katram, kurš izrādījis vienotību ar Ukrainas tautu!

Novembris ir patriotisma mēnesis, laiks, kad jo īpaši piedomājam par to, kāda vērtība ir suverēnai valstij un mūsu tautas neatkarībai. Šis ir brīdis pašiem sev atgādināt, cik nozīmīgas vērtības ir vienotība, solidaritāte un atbalsts, bez kurām nevar paveikt nevienu būtisku lietu. Šīs vērtības savā ikdienas darbā akcentē arī LIZDA, atgādinot, ka arodbiedrība ir tas domubiedru kopums, kur savstarpējais atbalsts ir viena no lielākajām pamatvērtībām.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga, mudinot Latvijas kolēģus uz solidaritāti, uzsvēra: “Daudzi Ukrainas izglītības un zinātnes nozares darbinieki palikuši bez tuviniekiem, bez darba, mājām, cietuši no vardarbības. Viņi cīnās par savu valsti. Viņi viens otru atbalsta, kā vien var, lai notiktu mācību process skolās, tiešsaistēs, mājās un arī pagrabos, patvertnēs. Tādēļ arodbiedrība aicināja ikvienu izglītības un zinātnes nozares darbinieku ziedot, lai mūsu valsts svētkos varam sagādāt no sirds sarūpētu dāvanu Ukrainas kolēģiem!”

LIZDA aicinājumam atsaucās daudzi Latvijas pedagogi un zinātnieki. Sakām viņiem sirsnīgu paldies un ceram, ka labais darbs, kas kopīgi padarīts, stiprinās ne vien mūsu kolēģus Ukrainā, bet arī solidaritāti un pleca sajūtu starp mums pašiem!

Kopā ar jau iepriekš savāktajiem ziedojumiem, LIZDA saviem Ukrainas kolēģiem šobrīd gatava pārskaitīt ziedojumus vai iegādāties Ukraiņu kolēģiem nepieciešamās preces 13 000 euro apmērā.

Tiesa, kopumā Latvijas pedagogi un zinātnes nozares pārstāvji caur LIZDA ziedojumu kontu Ukrainai jau ir ziedojuši 43 130 euro.