Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Operatīvi reaģējot uz nepietiekamo mērķdotāciju apmēru, LIZDA veiks pašvaldību aptauju un rīkos sanāksmi

Pēc izcīnītās vienošanās par pedagogu algu grafiku un slodžu balansēšanu, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) publiski apliecināja, ka ar ieplānoto finansējumu pietiks visiem apsolītajiem mērķiem. Taču šobrīd, pēc mērķdotāciju apstiprināšanas, daudzas pašvaldības ceļ trauksmi, ka naudas tomēr nepietiek. Operatīvi reaģējot uz radušos situāciju, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) gatavojas veikt anonīmu pašvaldību aptauju par situāciju reģionos un 20. oktobrī par šo tēmu rīkos zoom sanāksmi, kurā piedalās LIZDA Padome, birojs, IZM pārstāvji, pārvalžu vadītāji, Latvijas Pašvaldību savienība, LIZDA Izglītības iestāžu vadītāju padomes vadība u.c.

Atgādinām, ka LIZDA nevar sarēķināt nepieciešamo mērķdotāciju pedagogiem apmēru un arodbiedrībai tas arī nav jādara, jo tā ir vistiešākā IZM funkcija. Tai pat laikā LIZDA jau laicīgi brīdināja par finansējuma iespējamo nepietiekamību, iekams IZM apgalvoja, ka ar ieplānotajiem līdzekļiem pietiks visiem mērķiem.

 

Atgādinām, ka vēl līdz 15.10.2023. sistēmā ir jāievada visas tarifikācijas, tāpēc Pārvalžu aptauju veiksim līdz 18.10.2023.

19. oktobrī plkst. 15.00 par radušos situāciju notiks sanāksme ar IZM.

LIZDA uzskata, ka šobrīd vitāli svarīgi ir ieviest skaidrību par nepieciešamo mērķdotāciju apmēru, tāpat arī iespējams būs jāveic kādi tālāki aprēķini vai grozījumi normatīvajos aktos, jo no nākamā gada 1.janvāra ir paredzēts jau nākamais algas pielikuma solis.

Paldies visiem, kuri informē par problēmām!