Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Paldies katram, kurš bijis aktīvs un motivēts! Pa vienam mēs lūdzam, kopā panākam!

Šogad, pateicoties Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības biedru neatlaidībai un mērķtiecībai, esam panākuši vēsturiski lielāko papildu finansējumu nozarei, tostarp 91 miljonu eiro pedagogu algām. Taču LIZDA negrasās apstāties pie sasniegtā un aktīvi iesaistās arī 2024. gada valsts budžeta un budžeta ietvara 2024., 2025. un 2026.gadam tapšanas jautājumos.

 

Būtiski, ka par trim galvenajām valsts prioritātēm nākamajam gadam ir noteiktas iekšējā un ārējā drošība, izglītība un veselība.

 

Jāatgādina, ka pagājušajā nedēļā  Saeimas komisijām tika nodots izskatīšanai likumprojektu “Par valsts budžetu 2024.gadam un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026.gadam”.

Tāpat izskatīšanai komisijās nodoti grozījumi 19 saistītajos likumos – Sporta likumā, Enerģētikas likumā, likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, likumā “Par akcīzes nodokli”, Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā, likumā “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās”, Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, Valsts aizsardzības finansēšanas likumā, Dabas resursu nodokļa likumā, Pievienotās vērtības nodokļa likumā, Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā, Likumā par budžetu un finanšu vadību, likumā “Par valsts pensijām”, Bērnu tiesību aizsardzības likumā, likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”, Augstskolu likumā un Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā.

Paredzēts, ka par grozījumiem konceptuāli pirmajā lasījumā Saeima balsotu 16.novembrī, savukārt tos otrajā, galīgajā, lasījumā sāktu skatīt 7.decembrī.

Valdība novembra sākumā atbalstīja 2024.gada valsts budžeta projektu un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026.gadam, kurā valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi nākamajā gadā plānoti 14,486 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi paredzēti 16,212 miljardu eiro apmērā. Vispārējās valdības, kas aptver visu valsts un pašvaldību pārvaldes struktūru, kā arī sociālās apdrošināšanas iestādes, kopējie ieņēmumi nākamajā gadā plānoti 17,8 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi – 19,1 miljarda eiro apmērā. Tādējādi 2024.gadā vispārējās valdības budžeta deficīts plānots 1,3 miljardu eiro jeb 2,8% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Budžeta deficīts 2025.gadā plānots 2,3% no IKP, bet 2026.gadā 0,9% no IKP.

Valsts parāds nākamgad prognozēts 18,6 miljardu eiro apmērā jeb 41% no IKP.