Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Pedagogi protestēs pavasarī, ja valdība neatradīs naudu atalgojuma kāpinājuma grafika izpildei

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padomes sēdē vienbalsīgi pieņemts lēmums šogad protestus nerīkot. LIZDA iepauzēs līdz nākamā gada martam, jo premjers Arturs Krišjānis Kariņš, finanšu ministrs Jānis Reirs un izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska solījuši martā atsākt sarunu par pedagogu atalgojuma kāpinājuma grafika ievērošanu. Ja valdošie politiķi naudu šim mērķim tomēr nespēs rast – notiks protesti, nolemts LIZDA Padomes sēdē.

“Mēs esam spēruši kompromisa soli. Tomēr, ja martā pedagogu atalgojuma kāpinājumam no 2020. gada septembra, kā tas ir paredzēts likumā, politiķi naudu neatradīs, tad gan būs protesti. Jau šodien padomes sēdē izskanēja dažādi ierosinājumi.  Streiks, pikets, arī netradicionālas idejas!  Piemēram, ja naudu atalgojuma minimālās likmes paaugstināšanai neatradīs, pedagogi varētu atteikties no jaunā mācību satura ieviešanas,” uzsvēra LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga, piebilstot, ka pedagogi ir gatavi kompromisam, pedagogi ir gatavi reformām, tomēr, ja valdošie politiķi nebūs  gatavi izpildīt spēkā esošos normatīvos aktus, tad pedagogu pacietība un kompromisi pāraugs protestos.

Atgādinām, ka nākamā gada valsts budžeta projektā ir paredzēts finansējums, lai pedagogu minimālo darba algas likmi no 2020. gada janvāra noturētu pašreizējā līmenī – 750 eiro apmērā. Toties nākamā gada valsts budžeta nav paredzēts finansējums pedagogu minimālās darba algas likmes paaugstināšanai no 2020. gada septembra. Saskaņā ar pedagogu darba algas paaugstināšanas grafiku kāpinājumam jābūt no 750 līdz 790 eiro. Tam kopumā nepieciešams 8,1 miljons eiro.

Nākamā gada valsts budžeta projektā nav paredzēts 1,1 miljons augstskolu mācībspēku darba algas paaugstināšanai, nav rasts arī iepriekš solītais finansējums zinātnes bāzes finansējuma palielināšanai.