Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Pedagogi un mediķi pieprasa politiķiem pildīt likumus

Veselības aprūpes darbinieku un izglītības darbinieku profesionālās organizācijas nosūtījušas kopīgu atklātu vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, nozaru ministriem, Eiropas komisijai ar pieprasījumu nekavējoties atsākt sarunas Saeimā un valdībā par iepriekš nolemtā finansējuma piešķiršanu pedagogu un mediķu atalgojuma palielināšanai jau šogad un nākamajos gados.  Pretējā gadījumā gan izglītības, gan veselības aprūpes sistēmai draud sabrukums.

 

Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Māsu asociācijas, Latvijas Jauno ārstu asociācijas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, Latvijas izglītības vadītāju asociācijas  atklātajā vēstulē norādīts, ka citā, politiķu radītā realitātē, notiek sarunas par miljardiem, dāsni dalot desmitiem miljonus te vienai nozarei, te atsevišķiem “stratēģiski svarīgiem” uzņēmumiem, bez kautrēšanās ierādot vietu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Sabiedrībai, tāpat kā mediķiem un pedagogiem, šajās “dzīrēs” ierasti mēģinot iedalīt vien vērotāja lomu.

 

LIZDA priekšsēdētāja INGA VANAGA:

“Mēs nelūdzam, bet pieprasām pildīt spēkā esošus normatīvos aktus, jo pedagogi un mediķi savus pienākumus pilda, turklāt bez pietiekama atbalsta un ar palielinātu darba slodzi ārkārtējās situācijas laikā. Naudu daudzām vajadzībām atrasta, bet tikai ne pedagogiem un mediķiem. Tieši šis ir tas laiks, kad politiķi var mainīt savu attieksmi un pierādīt darbos, ka novērtē izglītības un veselības nozarē strādājošos, kuriem vēl priekšā gana smags darba cēliens. Īpašs paldies vecākiem un pašvaldībām par atbalstu pedagogiem, laiks arī politiķiem piebiedroties lielāka atbalsta nodrošināšanā.”

 

Veselības aprūpes darbinieku un  izglītības darbinieku profesionālās organizācijas pieprasa politiķiem pildīt Latvijā spēkā esošus likumus. Saeimā jāatsāk sarunas par iepriekš pielemtā finansējuma piešķiršanu pedagogu un mediķu atalgojuma palielināšanai jau šogad un nākamajos gados. Pretējā gadījumā gan izglītības, gan veselības aprūpes sistēmai draud sabrukums. Šī gada notikumi parāda, ka lielākais Latvijas neatkarības drauds var izrādīties iekšpolitisks – nepietiekami finansētās veselības aprūpes, izglītības un zinātnes jomas!

 UZZIŅAI

Atbilstoši valdībā apstiprinātajam atalgojuma pieauguma grafikam pedagogu zemākās mēneša darba algas likmei no 2020. gada septembra jāpieaug no 750 līdz 790 eiro. Atalgojuma paaugstinājums no 01.01.2020. bija paredzēts arī augstākās izglītības iestāžu pedagogiem, kuriem 2020. gada valsts budžetā tam nauda nav paredzēta.

FOTO no LIZDA arhīva