Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Pirms protesta akcijas LIZDA tiksies ar premjeru un izglītības un zinātnes ministri

Lai pārrunātu atalgojuma paaugstināšanu augstskolu pedagogiem, trešdien, 2020. gada 12. augustā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvji  tiksies ar Ministru prezidentu Arturu Krišjāni Kariņu un izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku. Ap plkst. 17.00 pie Ministru kabineta ēkas LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga masu medijiem sniegs komentārus par sarunu rezultātiem un LIZDA turpmāko rīcību.  

LIZDA Rīgas domē ir pieteikusi piketu, kas paredzēts 18. augustā pretim Ministru kabinetam (MK) Liepu alejā. Protesta akcijā izglītības un zinātnes darbinieki gatavojas pieprasīt valdībai paaugstināt atalgojumu augstskolu pedagogiem, kā to nosaka spēkā esošie normatīvie akti. Piketa prasību atbalsta Latvijas Rektoru padome, atbalstu paudusi arī Latvijas Ārstu biedrība, jo daudzi ārsti ir arī pedagogi.

Trešdien, 2020. gada 12. augustā, plkst. 14.00 Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) telpās notiks sarunas par piketa prasībām starp IZM un LIZDA pārstāvjiem. Savukārt 2020. gada 12. augustā, plkst. 16.00 arodbiedrības vadība augstskolu pasniedzēju atalgojuma paaugstināšanas jautājumu valdības ēkā pārrunās ar premjeru A.K.Kariņu.

INGA VANAGA, LIZDA priekšsēdētāja: 

“Pikets ir pieteikts un nekas nav mainījies LIZDA nostājā, ka Latvijā ir jāpilda spēkā esošie normatīvie akti, nav pieļaujama kādas pedagogu grupas nepamatota izslēgšana no darba samaksas paaugstināšanas grafika. Mēs ceram, ka viens otru sadzirdēsim sarunu laikā un izvairīsimies no protesta akcijām, kurās kārtējo reizi jāiziet ielās, lai iestātos par mūsu cilvēkiem un tiesiskumu. Ja sarunu laikā netiks atrisināta problēma, tad viennozīmīgi notiks pikets, neizslēdzot iespējamas vēl turpmākās protesta akcijas, par ko lemtu LIZDA Padome.”

LIZDA priekšsēdētāja piebilda, ka augstskolu pasniedzēju algu paaugstināšanas jautājumā LIZDA  saņēma atbalstu no Saeimas frakcijas “Attīstībai/PAR”, Zemkopības ministrijas un Kultūras ministrijas, kuras vada Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” ministri, kā arī Izglītības un zinātnes ministre (Jaunā konservatīvā partija) piedāvāja nepieciešamo finansējumu Ministru kabineta sēdes laikā, kad tika izskatīts darba samaksas paaugstināšanas jautājums.  Trīs no piecām koalīcijas partijām ir atbalstījušas LIZDA.

Pēc tikšanās ar premjeru, ap plkst. 17.00 pie Ministru kabineta ēkās (Brīvības bulvāris 36) LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga informēs masu medijus par sarunu rezultātiem. Pulcēšanās pie ieejas kāpnēm Ministru kabinetā.