Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Pirms protestiem LIZDA dod valdībai vēl vienu iespēju kompromisam

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padome ārkārtas sēdē pieņēmusi lēmumu pieprasīt tikšanos ar ministru prezidentu Arturu Krišjāni Kariņu, finanšu ministru Jāni Reiru un izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku, lai saņemtu dokumentālas garantijas pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes kāpumam no 2020. gada septembra. Tikšanās ir jāsarīko līdz 18. oktobrim.

LIZDA Padome ārkārtas sēdē uzklausīja ministres I. Šuplinskas skaidrojumu par nākamā gada budžeta aprisēm, kurā pagaidām nav paredzēts finansējums pedagogu  zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanai no 2020. gada septembra, kā arī bāzes finansējuma palielināšanai zinātnei un augstākajai izglītībai. “No ministres skaidrojumiem mēs nesagaidījām skaidru un nepārprotamu garantiju tam, ka nākamā gada budžetā būs tomēr paredzēts finansējums pedagogu atalgojuma grafika izpildei. Bija tikai vārdi, ja kāda ieņēmumu pozīcija pildīsies, tad paaugstinājums no septembra būs. Šāda atbilde mūs neapmierināja,” uzsvēra LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

LIZDA Padome ārkārtas sēdē nolēma pieprasīt tikšanos ar premjeru A.K. Kariņu, finanšu ministru J. Reiru un izglītības un zinātnes ministri I. Šuplinsku, lai saņemtu rakstiski apstiprinātas garantijas tam, ka no 2020. gada septembra pedagogu zemākā mēneša darba algas likme pieaugs no 750 līdz 790 eiro, kā to paredz spēkā esošais likums.  Ja šādas garantijas amatpersonas nesniegs,  24. oktobrī LIZDA Padome lems par protestu rīkošanu. “Arodbiedrības biedru starpā virmo dažādas idejas par protestiem. Daļa atbalsta piketa rīkošanu, citi iestājās par nozares ministres Šuplinskas demisijas pieprasīšanu vai streika rīkošanu. Tomēr protesti nav pedagogu pašmērķis, pedagogi negrib protestēt. Ceram, ka valdošie politiķi garantēs likumā paredzēto atalgojuma kāpumu pedagogiem no nākamā gada septembra. Likums ir jāpilda,” norāda LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.