Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Rīgā pieaugs atalgojums pirmsskolas pedagogiem, izglītības iestāžu medicīnas darbiniekiem un sociālajiem aprūpētājiem

Informācija sagatavota sadarbībā ar Rīgas domi

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs izdevis rīkojumu no 1. februāra par 100 eiro paaugstināt atalgojumu Rīgas pirmsskolu pedagoģiskajiem darbiniekiem.  Atalgojums tiks paaugstināts arī izglītības iestāžu medicīnas darbiniekiem un  sociālajiem aprūpētājiem. Interešu un profesionālās izglītības pedagogiem tiks iegādātas veselības apdrošināšanas polises, informē Rīgas mērs O. Burovs. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pauž gandarījumu par šādu lēmumu.

Par atalgojuma paaugstināšanu pirmsskolas pedagogiem, izglītības iestāžu medicīnas darbiniekiem un sociālajiem aprūpētājiem  Rīgas mērs O. Burovs paziņoja tikšanās laikā ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāju Ingu Vanagu un Latvijas Brīvo Arodbiedrību savienības priekšsēdētāju Egilu Baldzēnu. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga pauž gandarījumu, ka Rīgas domes vadība šajā sarežģītajā laikā, kad galvaspilsētā nav apstiprināts 2020. gada  budžets un Saeima ceturtdien balsos par Rīgas domes atlaišanu, rasta iespēja parūpēties par izglītības iestādēs nodarbinātajiem. “Sen gaidīts un godam pelnīts darba algas paaugstinājums. LIZDA jau vairāku gadu garumā risina pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksas paaugstināšanas un darba slodzes pilnveidošanas jautājumus. Šāds darba algas paaugstinājums par 100 eiro uzreiz ir ievērojams, ņemot vērā, ka Ministru kabineta apstiprinātais pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiks paredz paaugstināt zemāko darba algas likmi par 40 eiro. Esam priecīgi par šādu domes priekšsēdētāja rīkojumu un ceram, ka sekos arī turpmāk darba algas paaugstinājums, jo ne tikai LIZDA pētījums pierādīja kraso nevienlīdzību un zemo darba samaksu pirmsskolas pedagogiem, bet to vairākus gadus pēc kārtas aktualizē arī OECD savos ziņojumos – sniegt lielāku atbalstu šiem pedagogiem,” uzsver LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Rīgas domē arī informē, ka 2020.gadā tiek saglabātas atlaides sabiedriskajā transportā un bezmaksas ēdināšana skolās līdz pat 12.klasei, kā arī bērnudārzos.

Detalizēta informācija šeit!