Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Rosina maija mēnesi pavadīt darba svētku un darba tiesību zīmē, mudinot skolās organizēt atklātās stundas “Vai Tu zini, kas ir arodbiedrība?”

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, atsaucoties Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības aicinājumam, rosina šogad visu maiju pavadīt darba svētku un darba tiesību aizstāvības zīmē, mudinot organizēt atklātās stundas “Vai Tu zini, kas ir arodbiedrība?” 5. līdz 12.klašu skolēniem ar mērķi izglītot nākamo arodbiedrības biedru paaudzi, kā arī popularizēt arodbiedrību kustību un atgādināt tās nozīmi mūsdienās. Tāpat LIZDA mudina savus biedrus uzrunāt tos kolēģus, kuri pagaidām vēl nav iestājušies arodbiedrībā, skaidrojot LIZDA panākumus un izcīnītās uzvaras pedagogu saimei.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) dienas kārtībā ir ļoti nozīmīgs jautājums par to, vai mēs iesaistīsim ievērojamu skaitu gados jaunu biedru. Ja pašreizējā arodbiedrību samazināšanās tendence turpināsies, arodbiedrības nākamo piecu gadu laikā pazaudēs vismaz 12 tūkstošus biedru, t. i., 20 % no pašreizējo biedru skaita vai 50% no 2012.gadā reģistrētajiem LBAS biedriem. Vidējais arodbiedrību biedru vecums arī ir palielinājies, tāpēc aktīvai potenciālo biedru uzrunāšanai galvenā nozīme ir biedru skaita palielināšanā un jauniešu iesaistīšanā. Daudzi jaunieši nezina, ar ko nodarbojas arodbiedrības. Tādēļ arodbiedrībām ir jāiegulda papildu pūles, lai jauniešus sasniegtu. Viena no iespējām ir iesaistīt jauniešus jau agrīnā dzīves posmā, lai runātu ar viņiem vēl pirms viņi kļuvuši par darba ņēmējiem.

 

LIZDA aicina savus biedrus un dalīborganizācijas maijā organizēt informatīvi reprezentatīvu kampaņu  izglītības iestādēs “Vai Tu zini, kas ir arodbiedrība?”, rīkot atklātās stundas skolēniem un arī pedagogiem, stāstot par arodbiedrības lomu, ideju, misiju, par LIZDA darbības principiem un sasniegumiem. Atklātajās stundās rosinām veidot lomu spēles, saistošas prezentācijas, diskusijas formā, tāpat arī rīkot sarunu ar tiem pedagogiem, kuri vēl nav piebiedrojušies LIZDA saimei.