Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Saeimā ir apņēmības pilni atrast naudu pedagogu algu kāpinājuma grafika izpildei un bāzes finansējumam zinātnei

Pavērsiens pedagogu algu paaugstināšanas jautājumā un finansējuma zinātnei meklējumos. Saeimā apņēmušies atrast naudu bāzes finansējuma palielināšanai zinātnei un finanšu avotu pedagogu atalgojuma kāpināšanas grafika izpildei no 2020. gada septembra.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga kopā ar  Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētāju Egilu Baldzēnu un  Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētāju Valdi Keri tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāju Arvilu Ašeradenu un Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāju Andri Skridi.

Pēc tikšanās LIZDA priekšsēdētāja I. Vanaga uzsvēra, ka tikšanās laikā saņemtas divas pozitīvas ziņas. Politiķi esot apņēmības pilni zinātnes bāzes finansējumu palielināt par 4,2 miljoniem eiro. Proti, par to summu, kas sākotnēji bija paredzēta Eiropas Kosmosa aģentūrai (4,2 miljoni eiro). Finansējums tikšot aktīvi meklēts arī pedagogu algu paaugstināšanai no 2020. gada septembra, kā to paredz likumā garantētais pedagogu algu paaugstināšanas grafiks. Šim mērķim 2020. gadā kopumā vajadzīgi 9,2 miljoni eiro (1,1 miljons eiro  – augstskolu pasniedzējiem, 8,1 miljons eiro – pedagogiem). Martā visas puses sēdīsies pie galda, lai meklētu finansējuma avotus.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga pauž gandarījumu par politiķu apņēmību rast naudu tam, kas ir paredzēts  likumā.  “Vairākās Ministru kabineta sēdēs un Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes sēdē tika piedāvāti kompromisa risinājumi, bet sadzirdēti tie tika tikai pēc LIZDA Padomes lēmuma – ja nav kompromisu, tad ir protesta akcijas. Jācer, ka netiks mainīts viedoklis par zinātnes bāzes finansējumu, jo zinātnes finansējuma kontekstā bāzes finansējums ir prioritāte,” uzsver LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.