Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Saeimā sāks skatīt LIZDA iniciatīvu par pirmsskolas pedagogu atalgojumu

Trešdien, 11. martā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvji ir aicināti ierasties Saeimā. Parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā  skatīs LIZDA iniciatīvu par pirmsskolas pedagogu atalgojumu.

Saeimas atbildīgās komisijas sēdē LIZDA  argumentēs, kāpēc pirmsskolas pedagogiem atalgojuma izmaksa ir jānodrošina no valsts budžeta. LIZDA ir sagatavojusi arī prezentāciju par aktuālo situāciju pirmsskolas izglītībā slodžu un atalgojuma ziņā.

“Gadiem pastāvošā problēma ir jāatrisina. Nav pieļaujami normatīvie akti, kas ietver nevienlīdzību, bet tādi diemžēl tie ir. Informēsim deputātus par situācijas nopietnību, skaidrosim faktus, ko izpratuši vairāk nekā 10 000 iniciatīvas atbalstītāji. No deputātiem sagaidām, ka tiks iniciēti grozījumi normatīvajos aktos un tiks atrasts attiecīgais finansējums, ko paredz arī šīs valdības rīcības plāns. Aicināsim sadzirdēt arī ANO, OECD un Eiropas Komisijas rekomendācijas par šī jautājuma risināšanu,” uzsver LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Līdzdalības platformā ManaBalss.lv par LIZDA iniciatīvu “Novērst diskrimināciju pirmsskolas pedagogu nodarbinātībā” savākti vairāk nekā 10 000 paraksti. Iniciatīvas būtība ir panākt, lai pirmskolas pedagogiem atalgojumu maksātu no valsts, nevis pašvaldību budžeta. Šobrīd pirmsskolas pedagogu atalgojums ir atkarīgs no vietvaras finansiālās rocības un izpratnes.

LIZDA turpinās aktīvi sekot līdzi iniciatīvas “Novērst diskrimināciju pirmsskolas izglītības pedagogu nodarbinātībā” virzībai parlamentā.