Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītājs Arvils Ašeradens: Neizsīkstošu enerģiju, radošu dzirksti un drosmi turpināt iedvesmot

Godātie Latvijas pedagogi, sirsnīgs sveiciens Skolotāju dienā!

Paldies ikvienam, par jūsu pašaizliedzīgo darbu, lai nodotu savas zināšanas nākamajai paaudzei, kas veido mūs katru kā indivīdu, pilsoni, personību un kā daļu no nākotnes.

Cauri laikiem jūs ar savu neatlaidību, zināšanām un radošumu, esat spējuši pielāgoties arvien jaunām un nebijušām situācijām, lai rastu ceļu pie skolēna. Ikkatrs no jums dara ļoti grūtu, bet nozīmīgu darbu, kam nepieciešamas ne tikai zināšanas un pieredze, bet arī spēks un iedvesma ikdienai.

Aizgājušais mācību gads no jums ir prasījis ļoti daudz: elastīgu domāšanu, radošu un neierastu pieeju skolēnu izglītībā un audzināšanā, jaunu prasmju apgūšanu, uzņēmību, neizmērojamu pacietību un, protams, optimismu. Paldies jums, ka rūpējaties par Latvijas izaugsmi un attīstību, kā arī iedvesmojat redzēt, darīt un paveikt vairāk!

Arī mums pārējiem kā sabiedrībai ir jāspēj novērtēt skolotāja īpašā un tik ļoti nozīmīgā loma mūsu vidū. Mūsu kopīgais uzdevums ir stiprināt, iedvesmot un novērtēt skolotāju – mūsu atbalstu un pilnveidotāju -, jo izglītoti cilvēki ir pamats ikvienai sabiedrībai.

Šajā izaicinošajā laikā, kad gan pandēmijas, gan kara Ukrainā un energokrīzes ietekmes dēļ atspoguļojas atsvešināšanās, raizes, neziņa par gaidāmo, būtiski ir nezaudēt tiešo saikni starp izglītojošo un izglītojamo, lai rastu jaunus spēkus gaidāmajam.

Novēlu neizsīkstošu enerģiju, radošu dzirksti un drosmi turpināt iedvesmot savus skolniekus tiekties pretī virsotnēm! Īpašs paldies Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai par aktīvu un pašaizliedzīgu darbu, jau vairāk nekā 30 gadu, rūpējoties un aizstāvot skolotāju intereses.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā Arvils Ašeradens