Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā skatīs LIZDA iniciatīvu par pirmsskolas pedagogu atalgojumu

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) ir noslēgusi parakstu pārbaudi Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības) (LIZDA) iniciatīvai “Novērst diskrimināciju pirmsskolas izglītības pedagogu nodarbinātībā”, par kuru iedzīvotāji aktīvi parakstījās platformā ManaBalss.lv.  PLMP atzina, ka vairāk nekā 10 tūkstoši parakstu ir derīgi, kas nozīmē, ka iniciatīva var oficiāli uzsākt virzību Saeimā.

Saeimas prezidija sēdē izskatīja jautājumu par iniciatīvas nodošanu izskatīšanai parlamenta Mandātu ētikas un iesniegumu komisijai. Prezidija sēdē piedalījās arī LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.  

“Vairāk nekā 10 000 iniciatīvas atbalstītāji uzskata, ka jānovērš nevienlīdzība pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu nodarbinātībā. Nevienlīdzība pastāv vairākus gadus, kas turpmāk nav pieļaujams. OECD vairākus gadus savos ieteikumos norāda, ka Latvijā pirmsskolās strādājošie vairāk jāatbalsta. Valdības rīcības plānā iekļauts punkts par pakāpenisku darba samaksas nodrošināšanu no valsts budžeta pirmsskolas pedagogiem.  Uzskatām, ka jāveic atbilstoši grozījumi  normatīvajos aktos un jārod tam finansējums,” uzsver LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Iniciatīvas būtība ir panākt, lai pirmskolas pedagogiem atalgojumu maksātu no valsts, nevis pašvaldību budžeta. Šobrīd pirmsskolas pedagogu atalgojums ir atkarīgs no vietvaras finansiālās rocības un izpratnes.

Saeimas prezidijs nolēma LIZDA iniciatīvu nodot izskatīšanai Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai. Sēdes norises laiks vēl nav zināms.

Atgādinām, ka, atbilstoši spēkā esošajai kārtībai, parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai tās iniciatīvas, kuras guvušas pietiekamu iedzīvotāju atbalstu platformā Manabalss.lv  ir jāskata divās komisijas sēdes. Pēc tam par iniciatīvas turpmāko likteni būs jālemj Saeimas deputātiem parlamenta sēdē.

LIZDA turpinās aktīvi sekot līdzi iniciatīvas “Novērst diskrimināciju pirmsskolas izglītības pedagogu nodarbinātībā” virzībai parlamentā.