Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Speciālās izglītības klases pedagogiem izmaksās vienreizēju piemaksu 300 eiro apmērā

Lai novērtētu arī speciālās pamatizglītības programmas speciālās izglītības klases pedagogu darbu, strādājot ar bērniem klātienē Covid-19 pandēmijas laikā, viņiem tiks izmaksāta vienreizēja piemaksa 300 eiro apmērā, lēma Ministru kabinetā.

Atbilstoši pašvaldību iesniegtai informācijai, 203 pedagogi veica darbu klātienē Covid-19 pandēmijas laikā, nodrošinot mācību procesu speciālajās klasēs speciālās pamatizglītības programmās. Minēto pedagogu noslodze kopskaitā veido 87 290 pedagogu darba likmes, līdz ar to nepieciešamais finansējums piemaksu nodrošināšanai sasniedz 26 200 eiro.

Kā norādīja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), finansējumu plāno nodrošināt no ministrijas budžeta programmas “Eiropas Savienības lietas un starptautiskā sadarbība”.

IZM informatīvajā ziņojumā pausts, ka šī gada janvāra beigās Ministru kabinets no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem bija iespēja sniegt vienreizēju atbalstu 300 eiro apmērā pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem un speciālās izglītības iestāžu pedagogiem, tai skaitā pedagogu palīgiem. Piemaksas attiecās līdz šī mācību gada beigām.

Ņemot vērā to, ka rīkojuma izstrādes gaitā nolēma piemaksas piešķirt atbilstoši izglītības iestāžu veidam, nevis tajās īstenotajām izglītības programmām, tad minētajā tvērumā neietilpa vispārizglītojošo skolu speciālās izglītības klasēs, kurās īsteno speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem, kā arī speciālo pamatizglītības programmu skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem klātienē strādājošie pedagogi.