Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Starp pasaules ilgtspējā stiprākajām universitātēm novērtētas arī piecas Latvijas universitātes

Starp pasaules ilgtspējā stiprākajām universitātēm novērtētas arī piecas Latvijas universitātes, liecina starptautiskais universitāšu reitings “The Times Higher Education Impact Rankings 2021”.

Latvijas Universitāte (LU) ieņem augstākos rezultātus no visām piecām universitātēm. LU ierindojas starp 201-300 labākajām universitātēm pasaulē. Vienlīdz labus rezultātus uzrādīja arī Rīgas Tehniskā universitāte (RTU).

RTU Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja Dita Arāja atzīmē, ka visaugstāk novērtēts RTU darbs ilgtspējīgu inovāciju sekmēšanā un cīņā pret klimata pārmaiņām, un šajos mērķos RTU sasniegusi visaugstākos rezultātus, salīdzinot ar citām Latvijas augstskolām.

Starp 301-400 labākajām universitātēm ierindojās Rīgas Stradiņa universitāte (RSU)un starp 601-800 pasaules universitātēm ierindojās arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes.

Savukārt starp 800-1000 spēcīgākajām universitātēm ierindojās Liepājas Universitāte.

Liepājas Universitātes rektore Dace Markus novērtē iekļūšanu starptautiskajā universitāšu reitingā kā nozīmīgu. “Pēdējā gada laikā šis jau ir otrais pasaules universitāšu reitings, kurā iekļauta Liepājas Universitāte. Pērn Liepājas Universitāte reizē ar Daugavpils Universitāti un RTU tika iekļauta Pasaules zaļo universitāšu reitingā “UI GreenMetric World University Rankings”, sacīja Markus.

Kā informēja LU pārstāve Sindija Grāvere, vislabākos rezultātus LU ieņem kategorijās -“Labs darbs un ekonomiskā izaugsme” – 101.-200. vieta, “Miers un taisnīgums” – 101.-200. vieta, un “Inovācijas un infrastruktūra” – 101.-200. vieta.

Kopumā reitingā vērtētas 1154 universitātes no 94 valstīm. Reitingā pirmajā vietā ierindojusies Mančesteras universitāte no Lielbritānijas, otrajā vietā ir Sidnejas universitāte no Austrālijas un trešo vietu ieņem RMIT universitāte arī no Austrālijas.

Reitings atspoguļo universitāšu ietekmes uz sabiedrību radītājus, pamatojoties uz augstskolu panākumiem Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā. Tas sniedz priekšstatu par darbu, ko veic universitātes un tā ir iespēja izcelt nozīmīgus augstskolu darbus, kurus nevērtē citu klasifikāciju reitingos.