Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Starptautiskās izglītības pārstāvniecības ģenerālsekretāra Deivida Edvarda (David Edwards) uzruna Pasaules skolotāju dienā

Starptautiskās izglītības pārstāvniecības ģenerālsekretāra Deivida Edvarda (David Edwards) uzruna Pasaules skolotāju dienā, kas tiek atzīmēta 5. oktobrī.

 

Skaties video:

https://www.facebook.com/watch/?v=761366825162049&extid=CL-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&ref=sharing

 

Uzrunas teksts:

Skolotāji ir izglītības sirds. Šis ir izšķirošs brīdis, COVID-19 krīzei ir bijusi milzīga ietekme uz izglītību. Pandēmijas kulminācijā 1,6 miljardi skolēnu neapmeklēja skolu. Miljoni joprojām nav savās klasēs, citi cīnās ar traumām un zaudējumiem. Pedagogi ir kļuvuši par glābējiem ekonomiskās krīzes, klimata situācijas un kara apstākļos.

Neraugoties uz sabiedrības atzinību skolotājiem, daudzām valdībām nav izdevies veikt nepieciešamos ieguldījumus izglītības sistēmā un  nodrošināt nepieciešamo atbalstu. Pateicība tiek aizstāta ar postošiem budžeta samazinājumiem un neiespējamām prasībām, kuru dēļ skolotāji ir noguruši un izdeguši. Skolotāji gadiem ilgi ir pārslogoti, nepietiekami atalgoti un nenovērtēti. Pieredzējuši pedagogi, neraugoties uz to, ka mīl savu profesiju, to pamet. Skolotāju trūkums pasaulē sasniedz satraucošus apmērus.

Pirms dažām nedēļām pasaules līderi pulcējās Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) sanāksmē, diskutējot par izglītības pārveidošanu un skolotāja profesiju. Mēs aicinājām valstu valdības palielināt ieguldījumus izglītības sistēmā, garantēt darba tiesības un darba apstākļus skolotājiem un visiem izglītības darbiniekiem, uzticēties skolotāju pedagoģiskajām zināšanām –  izglītības pārveidošana sākas ar skolotāju!

Ir pienācis laiks apņemties īstenot valstu izglītības pārveidošanu – skolotāji, izglītojamie, izglītībā iesaistītie  ir gatavi veidot taisnīgāku, iekļaujošāku, demokrātiskāku un ilgtspējīgāku nākotni. Mēs aicinām visu valstu valdības rīkoties – ieguldīt skolotājos, iesaistīt skolotājus, uzticēties skolotājiem, cienīt skolotājus.