Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Sveicam Lietuvas kolēģus

Viesojoties Viļņā, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības līdere Inga Vanaga pagājušajā nedēļā sveica Lietuvas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (Lithuanian Education and Science Trade Union (LESTU) kolēģu kongresā.

Kongresā tika runāts ne tikai par paveikto – pozitīvi mainījusies organizācijas komunikācija un tēls, bet arī izvirzītas vadlīnijas un mērķi nākotnei. Viena no galvenajām prioritātēm ir sekmīgi turpināt LSSM Juridiskā centra darbību. Taču galvenais ilgtermiņa mērķis ir ieviest vienādu pamatalgu visiem skolotājiem.

Ja visiem skolotājiem, īpaši iesācējiem, nebūs atalgojuma uz tirgus principiem, izglītības sistēma ies uz leju. Tāpēc savā stratēģiskajā plānā “Vīzija2025” esam izvirzījuši mērķi – panākt visiem pedagogiem vienādu oficiālu pamatalgu, kas būtu vismaz līdzšinējā darba samaksa skolotājiem ar eksperta kvalifikāciju. Vienlaikus tiktu radīti apstākļi, lai skolotāji ar augstāku kvalifikāciju varētu nopelnīt, izmantojot iegūto pieredzi un zināšanas,” kongresā atzina pārvēlētais arodorganizācijas priekšsēdētājs Edijus Milešinas (Egidijus Milešinas).