Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Sveicam Starptautiskajā Skolotāju dienā!

5. oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā skolotāju diena, kas pēc Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) iniciatīvas 1994. gadā tika pasludināta par starptautisku svinamo dienu. Katru gadu cilvēki visā pasaulē šajā dienā tiek aicināti apsveikt savus skolotājus, lai pateiktos viņiem par ieguldīto darbu katra individuālajā un visas sabiedrības attīstībā. UNESCO šajā dienā īpaši uzsver skolotāju nozīmīgo lomu izglītības kvalitātes nodrošināšanā visos izglītības līmeņos. 

 

2. oktobrī tika atklāta arī Eiropas Skolotāju nedēļa.

Šogad, skolotāja profesijas pievilcības veicināšanas kampaņas atklāšanas pasākumā ETUCE, kas pārstāv vairāk nekā 11 miljonus skolotāju Eiropā, aicināja savas dalīborganizācijas, izglītības arodbiedrības, uz saskaņotu rīcības nedēļu Eiropas nedēļas ietvaros, lai veicinātu izpratni par skolotāja profesijas vērtību. No 2023. gada 2. līdz 6. oktobrim Eiropas skolotāju nedēļā visas ieinteresētās personas valsts un Eiropas līmenī tiek aicinātas izgaismot skolotāju, pasniedzēju, akadēmisko aprindu un citu izglītības darbinieku svarīgo lomu sabiedrībā, nodrošinot nākamajām paaudzēm vajadzīgās kompetences un prasmes. viņu nākotni. Galvenā tēma ir: Novērtējiet, cieniet un dodiet spēku skolotāja profesijā!

 

Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājas Daigas Mieriņas apsveikums 

Mīļā Latvijas skolotāju saime! 

Mums katram ir savs skolotājs, kuram šodien sūtām pateicību/pateicības vārdus. Skolotājs ir neaizstājams – jūs iedvesmojat meklēt jaunas idejas un sasniegt augstākus mērķus, jūs esat cilvēki, kuriem mēs uzticam savus bērnus. Skolotāja darbs ir ne tikai profesija. Tas iraicinājums, kas prasa lielu apņemšanos un ziedošanos. Sirsnīgi sveicu jūs Skolotāju dienā un vēlu saņemt tikpat daudz prieka un gandarījuma, cik jūs dodat mums. Visdziļākā cieņa jums par ieguldīto darbu!

 

Izglītības un zinātnes ministres Andass Čakšas apsveikums

Dārgā Latvijas pedagogu saime!

“Skolotājiem ir tāda vara, par kādu premjerministri var tikai sapņot,” teicis Apvienotās Karalistes premjerministrs Vinstons Čērčils.  Jūsu rūpes par Latvijas bērniem un uzticība ideāliem veido mūsu jaunās paaudzes zināšanas un vērtības, padarot mūsu valsti viedāku un stiprāku. Esmu lepna un pagodināta būt izglītības un zinātnes ministre. Ticu, ka strādājot kopā, mēs spēsim trīs gadu laikā dubultot vidējo atalgojumu izglītības nozarē un celt pedagogu prestižu. Novēlu, lai katra jūsu darba diena ir pilna iedvesmas, prieka un gandarījuma!