Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Sveicieni Starptautiskajā Sieviešu Solidaritātes dienā!

Sveicieni Starptautiskajā Sieviešu Solidaritātes dienā! Lepojamies, priecājamies par sevi šodien un ikdienā! Par solidaritāti šodien un rīt! 
Sieviešu kustība, pēc kuras ierosmes Sieviešu diena kļuva par svētku dienu, sākās 18.gadsimtā Ziemeļeiropā un Francijā. Cīņa bija par sieviešu līdztiesību ar vīriešiem saimnieciskajā, sabiedriski politiskajā un kultūras dzīvē.
19.gadsimtā daudzos ASV uzņēmumos radās arodbiedrību organizācijas. 1857.gada 8.martā izveidojās arodbiedrība, par kuras loceklēm pirmoreiz kļuva sievietes.
?1908.gada 8.martā Ņujorkas Sociāldemokrātiskā sieviešu organizācija rīkoja masveida mītiņu ar mērķi aizsargāt sieviešu tiesības. 
?1910.gadā Starptautiskajā sieviešu konferencē Kopenhāgenā Klāra Cetkina izteica piedāvājumu svinēt Starptautisko sieviešu dienu 8.martā, kas izskanēja kā aicinājums visām pasaules sievietēm iesaistīties cīņā par līdztiesību. Atsaucoties uz šo aicinājumu, daudzu valstu sievietes aktivizējās cīņai pret nabadzību, par tiesībām strādāt, par mieru.
LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga novēl: Lai īpaši šajā dienā un arī ikdienā katra sieviete sajūt atbalstu, mīlestību, cieņu, novērtējumu, drošību, jo tas iedvesmo, dod spēku dāvāt sev un citiem savu mīlestību!