Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Tukuma novada arodbiedrības biedri dodas ekskursijā uz Bausku un tiekas ar kolēģiem pieredzes apmaiņai

Augusta izskaņā LIZDA Tukuma novada arodbiedrības pirmorganizāciju priekšsēdētāji, valdes pārstāvji un pirmorganizāciju aktīvisti pirms jaunā darba cēliena devās kopīgā ekskursijā uz Bauskas novadu.

Pa ceļam uz Bausku apskatījām vīnogu dārzu Kroņaucē, kas ir  vieta, kur var nobaudīt izcilākās Latvijā audzētās vīnogas un iegādāties šo vīnogu stādus augstvērtīgā kvalitātē. Vīnogu Dārza vīnogu šķirņu kolekcija ir viena no lielākajām Latvijā – kopskaitā tiek audzētas vairāk nekā 50 dažādas šķirnes. Šeit atradīsiet lielās saldās un kraukšķīgās galda ogas, iecienītās bezsēklu šķirnes un šķirnes, kas ir piemērotas vīndarīšanai.  Vairums šķirņu sasniedz savu gatavību laukā un sala nebaidās, bet atsevišķas šķirnes būs piemērotākas audzēšanai siltumnīcā.
Tālāk mūsu ceļš veda uz “Igo Mūzikas un mākslas centru Cepli”, Kaļķu dedzinātavu Bauskas pievārtē, kur šobrīd saimnieko Igo Fomins un ir apskatāma vēsturiskā kaļķu dedzinātavas ēka. Unikālo industriālo ēku ar masīvu skursteni centrā var apskatīt divos stāvos, kā arī aplūkot skursteni no iekšpuses. Ekskursijas laikā uzzinājām daudz interesanta apskatot cepli, Igo Fomina gleznas un apgleznotos porcelāna traukus. Šī ir vieta, kur iespējams apmeklēt koncertus un cita veida pasākumus.
Bauskas “Aveņos” bija organizēta tikšanās ar LIZDA Bauskas novada arodorganizācijas kolēģiem Māras Graudiņas vadībā, kas dalījās ar pieredzi, redzējumu un problēmām. Turpinājumā visi devāmies uz Bauskas pils apskati, kas ir Bauskas simbols.
Mājupceļā, apskatījām Bruknas muižu. Bruknas stāsts ir īpašs, jo vērienīgā celtne tiek būvēta un veidota pašu rokām. Ļaudis ceļ ne tikai fizisku ēku, bet rod spēku un ceļu atpakaļ pie sevis. Kopienas mērķis ir dot iespēju cilvēkam atrast pašam savu ceļu šai Dieva pasaulē, “lietojot” vienīgi garīgās dzīves un darba terapiju. Daba, gadalaiku maiņa, lauku darbu un liturģiskā laika ritms, lūgšanas, rūpes par muižas ēku uzturēšanu, baznīcas celtniecību, un skolas atjaunošanu, ir sevis attīrīšanās un iespēja atgriezties pie Dieva. Muiža ir iecienīta mākslinieku pulcēšanās vieta, kurā notiek gleznotāju un keramiķu plenēri, un citi pasākumi. Izīrējam telpas banketiem, pasākumiem.

Tukuma starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja
Linda Gruziņa