Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Vanaga: Kategorisks, nē! Šāds pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksas nevienlīdzības novēršanas plāns netiks atbalstīts

Pedagogu darba samaksas pilnveides darba grupā šonedēļ nav panākta vienošanās par pirmsskolu pedagogu vienas stundas likmes ātru un efektīvu izlīdzināšanu, tādēļ Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) neizslēdz iespēju tostarp rīkot protesta akcijas.

IZM piedāvā pirmsskolas pedagogu zemākās mēneša algas likmi par vienu stundu izlīdzināt vienādu ar vispārizglītojošās skolas pedagoga zemāko mēneša algas likmi par vienu stundu, proti, 10,35 eiro pakāpeniski līdz 2026./2027.gadam, jo ministrijas ieskatā katru gadu papildus prasīt 10 miljonus eiro pirmsskolas pedagogu darba algas paaugstināšanai būs pārāk liels slogs valsts budžetam.

Tikmēr LIZDA norāda, ka kategoriski nesamierināsies ar šādu vilcināšanos. “Ja nebūs tūlītēju risinājumu jau šogad un 2023. gada valsts budžetā, ir iespējamas protesta akcijas par ko lems LIZDA Padome,” norāda arodbiedrības līdere Inga Vanaga, atgādinot, ka jau no šā gada 1. septembra pirmsskolas izglītības skolotāju darba apmaksā nevienlīdzība palielināsies par 0,12 eiro stundā un šāda tendence būs arī turpmākajos gados.

Tāpat LIZDA iebilst pret to, ka IZM par atalgojuma bāzi izmanto 2018.gada vidējā atalgojuma iedzīvotājiem ar augstāko izglītību datus, kurus palielina par 8,4%, kā tas plānots Izglītības attīstības pamatnostādnēs. LIZDA norāda, ka jāizmanto dati, kas ir ne vecāki par 2020.gadu.

“Kategorisks, nē!  Šāds pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksas nevienlīdzības novēršanas plāns netiks atbalstīts. Gadiem jau pastāv nevienlīdzība, liels vakanču skaits. Beidzot jāpanāk pirmsskolas pedagogu novērtēšana, vienāda zemākās darba algas likme par vienādu stundu skaitu. Jau šogad Igaunijā zemākā mēneša darba algas likme ir 1500 eiro par 35 h, Lietuvā virs 1200 eiro par 36 h,” atgādina LIZDA vadītāja.