Pienākot jūlijam, vairums pedagogu dodas atelpas brīdī. Aizvadītais mācību gads mums visiem ir bijis saspringta darba un lielu izaicinājumu laiks. Mācību procesa organizēšana pandēmijas apstākļos no izglītības nozares darbiniekiem ir prasījusi milzīgu saņemšanos, gribasspēku, arī pašaizliedzību un savas profesijas mīlestību. Tāpat arī nesen notikušais pikets pie Saeimas un rudenī gaidāmie protesti – tas viss mūsu profesionālo ikdienu ir padarījis tik spraigu, ka tagad atvaļinājumu laiks nāk ar dubultu gandarījumu un atslodzi.
Paldies visiem izglītības nozares darbiniekiem, kuri ir izturējuši šo dinamisko laiku un kuri ir gatavi jaunam cēlienam septembrī. Mudinām vasaru, atvaļinājumu laiku izmantot gan laiskai atpūtai, kas nāk kā pozitīva uzlāde visam turpmākajam gadam, gan jaunu zināšanu ieguvei, dodoties ekskursijās, izzinošos braucienos tepat pa Latviju vai tuvējām kaimiņvalstīm. Iespējams, vasara ir labs brīdis, lai paviesotos kādā jaunā muzejā, atklātu kādu jaunu, nezināmu dabas taku vai izlasītu kādu sen iecerētu grāmatu. Esiet radoši un ziņkārīgi! Atpūtieties ar “pievienoto vērtību”!
Arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) birojs, pirms kolēģu došanās īsākos un garākos atpūtas mirkļos, kopā ar gidu devās pastaigā pa maz izzināto Ķīpsalu. Ekskursijas laikā bija iespēja uzzināt vēsturiskas liecības par Ķīpsala šauro ieliņu likteni, ieraudzīt koka arhitektūras noslēpumus, pamanīt citkārt no garāmgājēju acīm paslēptas nianses dārzu ainavās un namu dekoros. Vai zinājāt, ka Ķīpsalā uz kāda jumta dzīvo ķengurs, bet dzīvžogā ir paslēpies eņģelis. Zinoša gida pavadībā mums bija brīnišķīga iespēja it kā ierastas lietas un vietas iepazīt teju no jauna. Ogļu, Loču, Kaiju, Enkura ielas – katrai no tām ir savs unikāls stāsts par to, kā dzimis un veidojies viens no savrupākajiem un interesantākajiem Rīgas rajoniem.
Lai visiem raiba un jauniem iespaidiem bagāta vasara!