Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

LIZDA piedalīsies sarunu festivālā LAMPA

Lai panāktu pēc iespējas lielāku sabiedrības līdzdalību mums svarīgu jautājumu aktualizēšanā, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) 2019.gada 29.jūnijā plkst. 18.30 – 19.30, Cēsu pils parkā, sarunu festivāla LAMPA ietvaros organizē diskusiju “DROSME BŪT PEDAGOGAM”.

Interaktīva diskusija ar nozares ekspertiem par drosmi būt pedagogam no dažādiem skatupunktiem: jaunais pedagogs, kurš vēl tikai apgūst profesiju, pedagogs ar pieredzi izglītības sistēmā, izglītības iestādes vadītājs, pašvaldības vadītājs, nozares politikas veidotāji un vecāki.  Diskusijas laikā gribam tieši uzsvērt visu izglītības sistēmas dalībnieku kopdarbības nozīmi, lai uzlabotu kopējos izglītības procesus. Sarunas laikā mēģināsim atrast dažādus drosmes piemērus, lai apzinātos, ka sistēma var piedzīvot pārmaiņas tikai tad, ja katrs no mums būs drosmīgs mēģināt paskatīties tālāk par ierasto un noteikto. Rezultātā apkoposim labākās idejas, kā mēs visi kopā varam sasniegt pozitīvas un ilgtspējīgas pārmaiņas izglītībā un kā iedrošināt ieviest novitātes izglītības procesā, lai tas atbilstu 21. gadsimta prasībām un iespējām. Kā arī meklēsim atbildi uz tik aktuālo jautājumu – kā izglītības iestādēm piesaistīt jaunos pedagogus un motivēt esošos?

Diskusiju vadīs pasākumu vadītājs un prezentēšanas prasmju treneris Oskars Priede.

Diskusijā kā eksperti piedalīsies: 

Elita Eglīte, Amatas novada domes priekšsēdētāja

Ineta Amoliņa, Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja, skolas muzeja vadītāja, gide

Edijs Pētersons, Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas Vidzemes reģionālās programmas direktors

Dana Reizniece – Ozola, Eiropas Šaha federācijas viceprezidente, 13. Saeimas deputāte

Inga Vanaga, LIZDA priekšsēdētāja

Ija Brammane, Cēsu 2.pamatskolas direktore

Agija Plauka, Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” direktores vietniece izglītības jomā

Sarunu festivāls LAMPA ir vide un impulss nemitīgai sevis pilnveidošanai mūžīgi mainīgajā pasaulē. Festivāla saturs neatstāj vienaldzīgu – tās ir divas dzīvesprieka pilnas dienas, kurās asināt prātu, paplašināt redzesloku un izaicināt savus priekšstatus. Tā ir sarunu platforma visiem, kas vēlas uzzināt un sarunāties par Latvijai, Eiropai un pasaulei būtiskiem jautājumiem. Šogad LAMPA par festivāla virstēmu izvirzījusi drosmi, diskusiju laikā noskaidrosim, kāds ir Latvijas drosmes DNS un cik drosmīgi patiesībā esam. Festivāla organizatori vēlas parādīt, ka, pavisam nedaudz mainot attieksmi pret ierastiem priekšstatiem, varam vairot drosmi sabiedrībā un katrā cilvēkā! 

Festivāla mājvieta ir Cēsu pils parks, bet tā iedvesmas avoti ir līdzīgi demokrātijas festivāli DānijāZviedrijā un Igaunijā.  Festivālā LAMPA, ko 2018. gadā apmeklēja 16 000 cilvēku, arī šogad notiks vairāk nekā 350 pasākumu domu apmaiņai, prāta asināšanai un redzesloka paplašināšanai. Sarunas festivāls ir iedvesmojoša un aizraujoša pltaforma visiem, kam ir, ko teikt, un visiem, kas gatavi uzklausīt. Galvenais festivāla mērķis ir stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā. 

LIZDA organizētā diskusija būs redzama arī LMT straume tiešraidē un pēc tam būs iespēja piekļūt arī pasākuma ierakstam!

Ieeja uz visiem pasākumiem ir brīva. 

Uzzināt vairāk: www.festivalslampa.lv