Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Neatbalstām izglītības un pedagoģijas virziena budžeta vietu samazinājumu par 115 vietām

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) neatbalsta sagatavoto iniciatīvu par izglītības un pedagoģijas virziena budžeta vietu samazinājumu par 115 vietām. Saistībā ar ilgstošu un akūtu pedagogu trūkumu vairākumā Latvijas dažāda līmeņa izglītības iestādēs, budžeta vietu skaita samazinājums, salīdzinot ar 2023. gadu, nav pieļaujams.

LIZDA rosina arī nepilna laika izglītības un pedagoģijas studējošajiem nodrošināt budžeta vietas. Raksturīga tendence, ka pilna laika studējošie pāriet uz nepilna laika studijām, lai uz nepilnu slodzi varētu strādāt izglītības iestādēs, tādejādi risinot vakanču problēmu.

Valodu un kultūras studijas, dzimtās valodas studijas un valodu programmu ietvaros nevajadzētu samazināt budžeta vietu skaitu (samazinājums par 122 vietām, salīdzinot ar 2023. gadu), jo krievu valoda perspektīvā vairs netiek plānota kā svešvalodas mācību priekšmets skolās, līdz ar to, būs nepieciešami pedagogi, kuri izglītojušies ES valodās.

LIZDA aicina arī citas izglītības organizācijas iestāties pret budžeta vietu skaita samazinājumu studējošiem izglītības un pedagoģijas, un valodu studiju programmās 2024. gadā.