Facebook
Twitter
Youtube
Instagram
Draugiem.lv

Norvēģijas projekta ietvaros LIZDA diskutē par sociālo dialogu un arodbiedrību kustības nozīmību; skaties pirmos divus TV24 raidījumus

Projekta “Sociālā dialoga uzlabošana izglītībā – Norvēģijas un Latvijas pieredze” ietvaros šoruden tapuši pieci raidījumi ciklā “IZGLĪTĪBA-VARA-LIZDA”.

Sociālā dialoga formas, arodbiedrību ideja un spēks, pilsoniskā sabiedrība, atšķirības starp nozarēm ar un bez arodbiedrības spēka. Kādēļ pilsoniskas sabiedrības jēdziens Latvijā vēl krietni atpaliek no Skandināvijas labā piemēra? Meklēsim atbildes uz šiem jautājumiem kopā!
Katru sestdienu plkst 22.00 (ar atkārtojumiem) svētdienās plkst. 16.00 un ceturtdienās plkst. 22:00
– Ko darīt nozarei, kad ir izmēģinātas visas sociālā dialoga formas – diskusijas, darba grupas ar sociālajiem partneriem, nozares ministra aicināšana uz padomes sēdēm, pikets pie Saeimas? Situācijas novešana līdz streikam- desmitgades uzkrāta problēma vai aizejošās valdības un nozares ministres nopelns? Kādēļ Latvijā darba ņēmēji tik reti streiko? Kāpēc ir jāstreiko? Kādēļ Latvijas pedagogi atrodas daudz sliktākā situācijā nekā kaut vai kaimiņi igauņi un lietuvieši?
Pirmais raidījums: